Veri Kurtarma

VERİ KURTARMA

Bomba bir haberi tam patlatıp üstün bir habercilik başarısı sergileyecek iken elinizden veriler birden ortadan kaybolduysa her şeyin bittiğini, tüm emeklerinizin boşa gittiğini düşünmenize gerek yok. Veri kurtarma hizmetleri sayesinde bilgisayar, cep telefonu, dijital kamera ve videodaki veriniz her ne olursa olsun artık kurtarılabilmektedir. Ayrıca hangi marka ve modelde olursa olsun başarılı bir veri kurtarma mühendislik ekibine sahipse başvuracağınız firma, verileriniz kurtarılma oranı %80 ya da %90 gibi bir rakam belirtmektedir. Bu sayede gerek çok önemli bir bilgi olsun gerekse yıllarca depolanmak zorunda olan bilgiler klasörü olsun verilerinizi dijital ortamda rahatlıkla saklayabilirsiniz.

Özellikle büyük firma ve kanalların arşivlerini yeniledikleri günümüzde artık bütün verilen dijital ortamda saklanmaktadır. Buna bağlı olarak da şirketlerin arşiv odaları eski tozlu dosyalardan ziyade dijital disklerle dolmaya başlamıştır. Ancak zamanla bu arşivlerde hasara uğrayabiliyor ve verilere ulaşmakta sıkıntı yaşanıyor. Veri kurtarma hizmeti ile sıkıntı kısa sürede çözülerek istenilen bilgi elde edilirken, veriye ulaşma kolaylığı ve hızı da devam ediyor.

Veri kurtarma operasyonu için bu hizmeti verecek olan firmadaki bilişim mühendislerinin geçmiş bilişim bilgileri ve deneyimine hakim olması gerektiği gibi yeniliklere açık olması, takip etmesi ve uygulaması da oldukça önemlidir. Ayrıca firmanın sunmuş olduğu hizmetler arasında yerinde kurtarma hizmetinin de bulunması oldukça önemlidir. Bu ne demek?

Veri kurtarma ile yerinde müdahale sayesinde disk binadan çıkmadan sorun çözülebilmektedir. Yani kurtarılması gerekli olan bilgilerin bulunduğu diski işlem için illa da bilişim firmanıza göndermenize gerek yok. özel dedektif hizmeti veren firmanın yapacağı teknik ekip sayesinde bilgiler kurum dışına çıkmadan kurtarılabilir. Böylece sizde hem zaman da tasarruf eder hem de diski kaybolma ya da çalınma ihtimalinin ortadan kaybedebilirsiniz.

Veri kurtarma hizmeti almak istiyor ama hangi firmaya güveneceğinizi bilmiyorsanız internet üzerinden kısa bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Özellikle veri kurtarma hizemti verdiğini iddia eden firmaların hangi referansları kullandığına dikkat edin. Büyük ve tanınır şirket ve markaların referansları varsa iyi bir veri kurtarma firması olduğunu söyleyebiliriz. Yine aynı şekilde fiyat politikasında ütopik olacak kadar ucuz fiyat teklifinde bulunan firmalardan uzak durun. Bu firmalar ya işin sahteciliğindedirler ya da aslında sizin verinizin peşindedirler ve bunları üçüncü kişilerle belirli bir ücret karşılığında paylaşmak istemektedirler.

Korsan firmalardan ve sahtecilik yapanlardan korunmak için veri kurtarma hizmeti sunan firmaların vergi levhası olmasına ve bir gizlilik politikaları ile sözleşmelerinin olduğuna dikkat edin. Bu sözleşmeyi ayrıntılı olarak okuduktan sonra ise ıslak imza ile imzalayın ve bir nüshasının sizde kalmasını isteyin. Böylece olası bir veri sızması durumunda karşı tarafa dava açma hakkına sahip olacaksınız. Aksi takdirde sızdırılan bilgilerin kim tarafından piyasaya sunulduğunu ispat edemez ve mağdur durumda kalırsınız.

Veri Kurtarma

VERİ KURTARMA NEDİR?

Veri kurtarma nedir, veri kurtarma bazı sebeplerden dolayı bilgisayar, telefon, tablet gibi elektronil cihazların hafızalarından silinmiş olan bilgilerin geri kazandırma ve kurtarma işlemine denmektedir. İstenmeden silinen dosyalar bazı veri kurtarma için hazırlanmış olan yazılımlar sayesinde geri getirebiliriz. Veri kurtarma hizmeti, kaybolan dijital verileri geri kazandırılması içilen verilen servistir. Kişisel bir bilgisayar kullanıcısı belirli ücret arasında yazılımlar kullanarak verileri kurtarmaya çalışırken veri kurtarma hizmeti sunan profesyoneller meblağası yüksek olan programlar ile kurtarma işlemlerini yapmaktadırlar.

Veri kurtarma nedir, telefon yada tabletinize virüs bulaştığından dolayı veya aniden oluşan çökmeler olması sebebiyle cihazınıza format atma işlemini gerçekleştirirsiniz ve işlem sonucunda yedekleme yapmamanızdan kaynaklı olarak ya da ani çökmelerden dolayı cihazınızda ki dosyalar, resimler, videolar silinecektir. Tablet ve telefonunuzdan silinen verileri bazı programlar sayesinde veri kurtarma işlemini yapabilirsiniz. Bu veri kurtama işlemini aynı programlar sayesinde cihazlarınıza yükleyerek kurtarabilirsiniz. Kullancağınız program sadece veri kurtarma işlemi yapmakla kalmayıp cihanızda kayıp veriler bilgisayarına kaydetme imkanı vermektedir.

Veri kurtarma nedir, bilgisayarlarımızı kullandığımız alanların açık olmasından dolayı cihazımın içine toz, pislik, su, sıcaklık gibi dış etkenlere maruz kalmasından dolayı veri kaybının yaşanması masaüstü bilgisayarlara göre daha fazladır. Mekanik ve elektrik hatası, yazılımın hasar görmesi ve kullanıcı hatası gibi durumlar veri kayıplarına yol açmaktadır. En sık görülen veri kayıbı sorunlarından olan, düşürülmüş bilgisayar, virüs saldırlarına maruz kalma, sıvı teması, yanlışlıkla verileri silme, sabit diskin çökmesi ve disk bileşen hataları gibi karşımıza çıkan sorunlar sayesinde veri kayıpları olmaktadır. Kaybolan verileri getirmek için bilgisayarınıza gerekn yazılımları kurarak kaybetmiş olduğunuz belgeleri geri getirebilirsiniz. Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz programı ilk önce iyice araştırın yükleyeceğiniz programın güvenilir olmasına dikkat edin aksi takdirde yüklediğiniz programın kodlarında virüs barındıyor olabilir ve cihazınız tekrar hasar görebilir.

Veri kurtarma nedir, veri kayıplarını tekrar tekrar yaşamak istemiyorsanız eğer özel dedektiflik büromuza gelerek bizden yardım alabilirsiniz ya da sabit hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Veri kurtarma işlemlerimiz gelişen teknolojilerden yardım alarak %100 sonuç elde etmekteyiz. Kurtarma işlemi için kurmuş olduğumuz uzman kadromuz ile kısa süre içerisinde sonuca ulaşmak için çalışmaktayız. Kurtarmış olduğumuz verileri gizlilik çervesinde saklamaktayız ve gizlilik sadece sizin ile bizim aramızda olup üçüncü şahıslar ile paylaşılmamaktadır. Yaptığımız araştırmalar sırasında bulunun tüm bilgiler ve detaylar sizin ile anlık paylaşılacaktır ve bu paylaşılan detaylar sizin isteğini doğrultusunda gizli olarak saklanacaktır. Ve bu araştırmalar bittiği zaman size özel hazırlanmış korumalı cihazlar ile verilecektir.

Veri Kurtarma

VERİ KURTARMA NASIL YAPILIR?

Veri kurtarma nasıl yapılır, son dönemlerde teknolojinin gelişim göstermesi ile birlikte pek çok kişi bilgisayar, tablet ve akıllı telefon kullanmaya başladı. Çeşitli nedenlerden kaynalık olarak elektronik cihazlarda yaşanan sorunlar nedeniyle veri kurtarma problemi ortaya çıkmaktadır. Veri kurtarma cep telefonu, notebook, bilgisayar gibi depolama cihazlarında bulunan bilgilere herhangi bir sebepten dolayı ulaşılamamasın dolayı bilgilere yeniden ulaşabilmeye fırsat veren sisteme veri kurtarma adı verilir. Veri kurtarma sayesinde kaybolmuş verilerin geri kazanılması sağlanır. Veri kurtarma nasıl yapılır, kaybolmuş verilerinizi tekrar geri getirmeye yardımcı olan veri kurtarma sistemi çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Veri kurtarma çeşitleri; harddisk kurtarma, server kurtarma, cep telefonu kurtarma, flashdisk kurtarma, hafıza kartı kurtarma, kamera veri kurtarma, Ssd kurtarma ve raid kurtarma şeklindedir.

Veri kurtarma nasıl yapılır, veri kurtarma işlemlerini ortaya çıkması farklık farklı çeşitleri vardır. Farklı nedenler ile karşımıza çıkan veri kayıplarının temel nedenleri arasında; kullanıcı hataları, donanımsal hatalar, cihazı düşürme, zararlı yazılımlardan kaynaklanan hatalar, uygulamalardan kaynaklanan hatalar ve donanımsal hatalara farklılıklar karşımıza çıkmaktadır. Karşımıza çıkan veri kayıplarını ortan kaldırmak için veri kurtarma hizmetinin önemli yeri vardır. HDD veri kurtarma masa üstü, dizüstü ve notebooklarda veri kurtarma hizmeti verilmektedir.

Veri kurtarma nasıl yapılır sorusu çoğu zaman telefonlarda karşımıza çıkmaktadır. Telefonlarda ortaya çıkan sıvı teması, telefona koymuş olduğumuz şifreleri yanlış girip bloke etme ve telefonumuza virüs bulaştırmamızdan kaynaklı olarak veri kayıpları ortaya çıkmaktadır. Sıvı teması olduğu sırada cihazının daha fazla hasar görmemesini istiyorsanız telefonunuzun bataryasını çıkartmanız size daha çok fayda sağlayacaktır. Diğer oluşacak sorunlardan dolayı meydana gelen veri kayıplarında telefonu fabrika ayarlarına döndürürseniz cihazda ki tüm verilerinizin silinmesine sebebiyet vermiş olursunuz.

Veri kurtarma nasıl yapılır, cihazınızda oluşacak olan veri kayıplarını bir kere daha olmasını istemiyorsanız özel dedektif büromuza gelerek bizden yardım alabilir ya da bizleri sabit numaramızı arayarak bilgi alış verişi yapabilirsiniz. Veri kurtarma işlemlerimizi gelişmiş cihazlardan faydalanarak yapmaktayız. Kullanmış olduğumuz cihazlar son sürüm olup araştırmalarımız yüksek derece verim almış bulunmaktayız. Daha öncelerden veri kaybı, silinmiş dosya gibi verileri geri getirme özelliğine sahip cihazlardır. Kullanmış olduğumuz cihazların dışında kurmuş olduğumuz uzman kadromuz ile kurtarma işlemlerini hızlı ve kısa zaman zarfında sonuca ulaşmak için çalışmalar yapmaktayız. Kurtarmış olduğumuz verileri gizlilik çerçevesinde saklamakta olup ve bu gizlilik sadece sizin ile bizim aramızda olmaktadır kurtarılan bilgiler üçüncü şahıslar ile paylaşılmamaktadır. Yaptığımız araştırmalar sırasında bulunun kurtarılan bütün veriler ve detaylar sizin ile anlık bir şekilde paylaşılacaktır ve bu paylaşılan detaylar sizin isteğini doğrultusunda belgelenerek gizli bir şekilde saklanacaktır. Ve bu araştırmalar bittiği zaman size özel hazırlanmış korumalı cihazlar içerisinde şifreli şekilde verilecektir.

     HİZMETLERİMİZ

     İSTANBUL HİZMET BÖLGELERİMİZ

     HİZMET VERİLEN İLLER

     HİZMET VERİLEN ÜLKELER

     MERAK EDİLENLER