TÜRKİYE’DE DEDEKTİF

Türkiye her yönden çok gelişmiş bir ülkedir. Gelişmiş ekonomi, gelişmiş nüfus ve gelişmiş teknolojiye sahip olan ülkemiz sahip olduğu kolaylıklar kadar her gelişmiş ülkenin maruz kaldığı suç ve olumsuz olaylara da ev sahipliği yapmaktadır. Ülkemizde uzun yıllardan beri var olan dedektiflik mesleği ise bu suçlar ile mücadele vermektedir. Türkiye’de dedektif kapsamında herhangi bir yasa veya kanun tasarısı bulunmamaktadır. Geçmiş yıllarda Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından bir dedektiflik yasa tasarısı hazırlanmış ve dönemin Cumhurbaşkanına sunulmuştur. Fakat dönemin Cumhurbaşkanı bu yasa tasarısını onaylamamış ve düzenlenmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisine geri göndermiştir. O dönemden bu yana bir gelişme olmayan dedektiflik için yasa tasarısı henüz ülkemizde bulunmamaktadır. Dedektif ve dedektiflik ile ilgili kurumların Türkiye’de dedektif kapsamında bir yasa tasarısı oluşturulması için büyük çaba sarf etmektedir. Yasa tasarısının oluşturulması için uzun yıllardır bir sonuca ulaşamayan dedektiflik kurumları tüm olumsuzluklara rağmen bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir.

Türkiye’de dedektif mesleği için oluşturulacak bir dedektiflik yasasında dedektiflik mesleğini gerçekleştirecek kişiler büyük bir rahatlama ve çalışma isteğine sahip olacaktır. Çalışma isteği ve hevesi artan kişiler gerçekleştirdikleri çalışmalarda çok daha başarılı olacak ve daha iyi hizmet verebilmek için uğraşacaktır. Türkiye’de dedektif kapsamında gerçekleşen bu hareketlilik piyasaya büyük bir maddi kazanç sağlamakla kalmayacak ve aynı zamanda toplum içinde birçok faydalı çalışma gerçekleştirilmesine sebep olacaktır. Oluşturulacak yasa ve kanunlar ile dedektifler birçok yetki ve çalışma alanına sahip olacak ve kısıtlamaları azaltılacaktır. Türkiye’de dedektif kapsamında bu güne kadar gerçekleştirilen çalışmalar büyük zorluklarla gerçekleştirilmesine rağmen birçok başarılı olaya imza atılmıştır. Dedektiflik sektörünün daha fazla gelişebilmesi ve topluma daha faydalı hizmetler sağlayabilmesi için gerekli olan yasal ve kanuni maddeler dedektiflik mesleğinin gelişmesine büyük bir fayda sağlayacaktır. Türkiye’de dedektif kapsamında önemli hizmetler gerçekleştiren bir dedektif bürosu olarak sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için bu yasa ve kanun maddeleri üzerinde sıkı çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

Türkiye’de dedektif kapsamında oluşturulacak bu kanun ve yasalar sayesinde dedektiflik hizmeti alacak kişilerde büyük bir rahatlık yaşayacaktır. Bunun sebebi ise günümüzde ve tüm dünyada dedektiflik adı altında sahte ve yasal olmayan çalışmalar gerçekleştirilmesidir. Dedektiflik adı altında gerçekleştirilen dolandırıcılık ve çift taraflı çalışma suçlarının önüne geçebilecek olan bu kanunlar sayesinde gerçek dedektif firmaları da büyük bir rahatlama yaşayacaktır. Türkiye’de dedektif mesleğinin en iyi şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan bu kanun ve yasalar ülkemizde oluşturulduğu takdirde yeni ve çok daha hızlı gelişebilecek bir sektör ortaya çıkacak ve toplum bu hizmetten en iyi şekilde yararlanacaktır.

TÜRKİYE’DE DEDEKTİF MESLEĞİ NASIL GELİŞİR?

Aslında Türkiye’de dedektif mesleği gelişmekte olan ve çokta kötü durumda sayılmayan bir meslektir. Bunun sebebi ise diğer ülkelerin dedektiflik mesleğinde çok daha gelişmiş olmalarıdır. Fakat gelişmiş bir dedektiflik mesleğine sahip olan ülkelerin en büyük avantajı gerekli desteği ülkelerinden, devletten görmeleridir. Dedektiflik için ülkemizde herhangi bir destek veya ilgi yoktur. Bu sebepten dolayı kendi imkanlarıyla ve bu mesleğe gönül verenler tarafından yapılan çalışmalarla ülkemizde gelişen bir meslek olan dedektifliğin gelişebilmesi için dedektif büroları ve kurumları tarafından büyük çabalar gösterilmektedir. Oluşturulacak bir dedektiflik yasası mesleğin gelişme süresini hızlandıracağı gibi halkın talep oranı da artacaktır. Türkiye’de dedektif mesleğinin gelişebilmesi için çok az kurum ve kuruluşlar tarafından destek gösterilmektedir. Bir ülkede en iyi şekilde dedektiflik hizmeti verilebilmesi için öncelikle devletin dedektiflik mesleğini tanıması ve gelişimine destek vermesi gerekmektedir. Kısıtlı imkanlara rağmen ülkemizde birçok kişi ve kuruma dedektiflik hizmeti sağlayan özel dedektiflik büromuz sizlerin daha iyi bir hizmet alabilmesi için her gün çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Türkiye’de dedektif kapsamında birçok büro ve kuruluş tarafından araştırmalar gerçekleştirilmektedir. Bu araştırmalarda ve hizmetlerde kişiler yaşadıkları sorunları ve maruz kaldıkları suç olaylarını çözüme kavuşturmayı hedeflemektedir. Bir çok başarılı dedektif bürosu ve dedektiflik firması ülkemizde çok başarılı işlere imza atmıştır. Fakat her meslek grubunda olduğu gibi dedektiflik mesleğinde de işini kötüye kullanan ve gerçek dedektif olmayan kişiler mevcuttur. Bu kişilerin amacı genelde bireyleri dolandırmaktır. Diğer şirketlerden daha ucuz fiyatlarda hizmet gerçekleştirdiğini iddia eden kişiler dedektiflik mesleğinin adını kirletmektedir. Türkiye’de dedektif mesleğinin en hızlı ve en iyi şekilde gelişebilmesi için sahte dedektiflerin ve dedektif işletmelerinin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Dedektiflik hakkında çıkarılacak yasalar ve kanunlar ile haksız kazanç sağlayan ve yasal olarak hizmet vermeyen dedektif işletmeleri ve dedektiflik büroları çok daha kolay bir şekilde tespit edilebilecektir.

Bunun yanı sıra Türkiye’de dedektif mesleğinin daha fazla gelişebilmesi için gerçek dedektiflik firmalarının ve bürolarının sürekli olarak çalışmaları gerekmektedir. Günümüzde her meslekte kullanılan bir hal alan teknoloji ve internet dedektiflik mesleğinde de çok önemlidir. Özellikle bilişim alanında kendilerini geliştirmeleri gereken dedektif işletmelerinin amacı sürekli olarak gelişmek olmaktadır. Topluma faydalı ve iyi bir dedektiflik hizmeti gerçekleştirebilmek için üstün çaba ve çalışma gerçekleştiren dedektiflik büroları alanlarında başarılı olacak ve müşterilerinin gözünde yüksek bir itibara sahip olacaktır. Türkiye’de dedektif kapsamında birçok araştırma ve çalışma gerçekleştiren bir özel dedektiflik bürosu olarak siz müşterilerimize her gün en iyi hizmeti sağlayabilmek için çalışmalar gerçekleştirmekte ve sizlerin memnuniyetini sağlamayı amaçlamaktayız.

TÜRKİYE’DE EN ÇOK TALEP EDİLEN DEDEKTİF ÇALIŞMALARI

Türkiye’de dedektif kapsamında birçok çalışma gerçekleştirmektedir. Genellikle ülkemizde yaşanan sorunlardan ve işlenen suç olaylarından yola çıkılarak bu alanlarda kendini geliştiren dedektiflik büroları en çok işlenen suç olaylarında ve kişilerin en çok mağdur olduğu konularda uzman eğitimler alarak bu alanlarda profesyonelleşmişlerdir. Genel olarak tüm dünya ülkelerinde verilen dedektiflik hizmetlerinin alanları benzer olmakla birlikte bazı ülkelerde farklılık gösterebilmektedir. Türkiye’de dedektif kapsamında verilen hizmetler bir dedektifin hizmet verebileceği her alanı içermektedir. Fakat ülkemizde her meslekte olduğu gibi daha çok talep edilen ve daha çok rağbet gören bir hizmet alanı bulunmaktadır. Tüm dünyada büyük bir hızla gelişen teknoloji ve internet neredeyse herkesin hayatını kolaylaştırmaktadır. Ancak internet ve teknoloji hayatı kolaylaştırdığı kadar sorunda çıkarabilmektedir. Ülkemizde dedektiflik büroları ve dedektiflik büromuz tarafından en çok tercih edilen araştırmalar arasında bilişim ile ilgili çalışmalar ve eş takibi çalışmaları talep edilmektedir.

Gelişen teknoloji ve internetin en çok sorun çıkardığı durumlardan biriside evliliklerdir. Türkiye’de dedektif bürolarından en çok hizmet talep edilen konu olan eş takibi araştırmaları çok sık ve çok fazla talep edilmektedir. Özellikle genç ve yeni evliliklerin başının belası olan internet ve sosyal medya ayrılıkların ve şüphelerin doğmasına en çok sebep veren konudur. Herkesin kullanabileceği bir noktada olan internet ve sosyal medya bireylere yeni kişiler ile tanışma imkanı ve arkadaşlık kurabilme imkanı sağlamaktadır. Kurulan bu arkadaşlıklar bazen çok farklı boyutlara ulaşabilmekte ve durum aldatmaya kadar gidebilmektedir. Bu gibi durumlardan şüphe duyan kişiler Türkiye’de dedektif bürolarından eş takibi araştırması ve çalışması istemektedir. Özel dedektiflik büromuz en çok araştırma talep edilen eş takibi kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalarda siz müşterilerimizin aklını kurcalayan soruları cevaplamakta ve şüphe duyduğunuz konuları araştırarak gerçekliklerini ortaya çıkarmaktadır.

Türkiye’de dedektif hizmetleri kapsamında birçok başarıya imza atmış olan özel dedektiflik büromuz eş takibi kapsamında da büyük başarılara imza atmıştır. Gerçekleştirdiğimiz eş takibi araştırmalarında siz müşterilerimizin şüphe duyduğu konular ve verdiği bilgiler doğrultusunda eşinizi fiziki ve bilişim alanında takibe alan dedektif ekiplerimiz kapsamlı bir çalışma başlatmaktadır. Eşinizden anlık olarak haber almanızı sağlayan bu hizmetimizde ayrıca eşinizin sosyal medya hesaplarını, sosyal medya konuşmalarını, cep telefonu konuşmalarını, ses kayıtlarını, görüntü kayıtlarını, video kayıtlarını, telefon mesajlarını ve bilgisayarından girdiği internet sitelerine de ulaşmanızı sağlayan özel dedektiflik büromuz sizlere teknik sanal takip kapsamında bu imkanları da sunmaktadır. Sizlerde dedektiflik şirketimizin Türkiye’de dedektif hizmetlerinde en iyi olarak gerçekleştirdiği çalışmalardan faydalanabilir ve sorunlarınızı kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

     HİZMETLERİMİZ

     İSTANBUL HİZMET BÖLGELERİMİZ

     HİZMET VERİLEN İLLER

     HİZMET VERİLEN ÜLKELER

     MERAK EDİLENLER