Teknik ve Sanal Takip

TEKNİK VE SANAL TAKİP

Teknolojinin ilermesi ile birlikte teknik ve sanal takip dünya kapsamında yaygınlaşmaya başlamıştır. Teknik ve sanal takip şahısların her an nerede ne yaptığından haberi olmasını sağlayan ve ilerleyen teknoloji sayesinde kullanılan teknolojij cihazlar ile birlikte kolay ve kesin sonuçlara ulaşılarak gerçekleştirilen takip sistemidir. Teknik ve sanal takip ile yapılacak çalışmaların tamanında teknoloji konusunda ileri seviyeye gelmiş ve uzmanlar tarafında hazırlanmış olan yazılımları kullanmaktayız. Kullandığımız bu sistem ile size daha ayrıtınlı bilgiler vermekteyiz. Bu takip sırasında uzmanlarımız tarafınca verilen sizlere hizmet yasalara uygun şekilde yapılmaktadır.

Teknikve sanal takip ile personel, öğrenci, eşiniz, iş yeriniz olmak üzere bir çok bilgi hakkında araştırma yapabilirsiniz. Sanal takip ile takip etmek istediğiniz kişinin görüşeceği kişileri öğrenebilir ve takip edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse iş yerinizde çalışan personeli iş zamanında neler yaptığını veya iş saati içinde olup ama şirkette olup olmadığını takip etmem şansınız vardır. Teknik ve sanal takip ile firmanızın çalışma verimini arttığının veya düştüğünün bilgilerini detaylı raporlar sayesinde öğrenebilir bu bilgiler sayesinde firmanızın daha iyi çalışmasını bu belgelere dayalı olarak yeni planlar yaparak daha iyi yerlere taşıyabilirsiniz.

Teknik ve sanal takip sınırları içinde sanal takip üzerinde alanında profesyonel olmuş özel dedektiflerimiz tarafından bilişim suçları ile her zaman mücadele üzerinde her türlü olay bulunmuştur. Sanal takip yapabilmeniz için şahışların yasalara ve hukuki konuların izin vermiş olduğu durumlarda takip yapabilirsiniz. Bu doğrultuda teknik ve sanal takip işlemi yapılırken özel hayat ihlal olmaması göz önünde olması gerekmektedir. Takipte kullanılan yazılım ve programlar yasa ve hukuka aykırı olmayıp yapılacak süreçleri hızlandırıp ve hızlı bir şekilde kesin sonuca ulaşıp düzene sokmak için kullanılan yazılımdır.

Teknik ve sanal takip bünyesinde yapılan işlemler sırasında internet üzerinde yapılan her türlü işlemin adım adım takibinin yapılması demek, e-postaya gelen mesajdan, banka hesaplarına kadar bütün işlemlerin detaylı çıktısı ve ekran görüntüleri elde edilip delil olarak kullanılmaktadır. Teknik ve sanal takip çalışmalarımızda gizlilik esas olması birlikte teknik ve sanal takip işlemi sırasında her ortam hizmet vermekteyiz. Takip ettirmek istediğiniz kişinin ortamını da tanıyarak geniş bir alan oluşturup olayları bu şekilde deli haline getirmeteyiz. Teknik ve sanal takip kapsamında halka açık alanda detaylı ve kapsamlı bir takip sonucunun yanlış bilgiler çıkartmayacağı ve her hangi bir zaman sonra hiç bir şekilde yasalar aykırı olarak kullanılmayacağını sizlere garanti ediyoruz.

Teknik sanal takip yapılan çalışmalar kapsamında özel dedektiflik ile birlikte daha ilereyi doğru yükselme kat etmiştir. Hala daha gelişim gösteren bu takipler eskisi gibi olmasa bile daha hızlı şekilde takip yapılmaktadır. Günümüzde devam eden teknik takip işlemleri mobil yazılımlar ve sosyal medya ile birlikte akıllı telefonlarla devam etmektedir. Akılda kalıcı sorulara teknik sanal takip ile çalışan özel dedektiflerimiz tarafınca özenle sonuca ulaşılmıştır.

Teknik ve Sanal Takip

SANAL TAKİP NEDİR?

Sanal takip nedir sorusunun cevabını bilişim dünyasında takip altına almak istediğiniz kişiye dair yapılacak bütün takip ve raporlama işlemidir şeklinde verebiliriz. Sanal takip sırasında kişinin kullanmış olduğu bütün teknolojik aletler; telefon, tablet, bilgisayar vb. takip altına alınır ve kişinin sahip olduğu bütün uygulama ve sosyal medya ağları, anlık mesajlaşma programları takip altına alır. Ayrıca gelen giden mail trafiği kontrol altında tutulur ve paylaşılan bütün belgeler inceleme altına alınır.

Sanal takip nedir sorusunu içerik yönünden ele alacak olursak eğer bu takip uygulamasının sunmuş olduğu hizmetlerden kısaca bahsetmemiz gerekecektir. Bu dedektiflik sisteminde öncelikli olarak kişinin telefonu casus telefon ile değiştirilir ya da takip altına alınacak olan kişinin telefonuna casusluk programı indirilir. Sonrasında kişinin cep telefonu üzerinden yapmış olduğu bütün işlemler incelemeye alınır ve takip konu başlığı hakkındaki bilgi ve belgelere ulaşılmaya çalışınılır. Örneğin sanal takip altında olan kişi hakkında aldatıp aldatmadığına dair bilgi toplamak istiyorsanız tutmuş olduğunuz dedektif bu uygulama ile aldatmaya kanıt olabilecek nitelikte fotoğrafları galeriden alır. Sonrasında anlık mesajlaşmaları kayıt altına alır ve aldatmaya dair içerik olabilecek tüm konuşmaları kaydeder. Sizde mahkemede delil olarak kullanabilirsiniz.

Sanal takip nedir sorusuna içerik olarak gelecek bir diğer yanıt da kişinin mail trafiğini kontrol etmek ve aranılan bilgi ve dosyalara ulaşmak olarak adlandırabiliriz. Bu noktada hedef paylaşılan dosyaya ulaşmak ve kiminle paylaştığına ulaşmaktır. Paylaşılan kişinin mail adresi tespit edildikten sonra gerçek kimliğine ulaşan dedektifler sonrasında da talep geldiği takdirde kişinin adres tespitini yapmakta ve paylaşılan dosya ile arasındaki bağın ne olduğu tespit edilmektedir.

Sanal takip nedir sorusuna dedektiflik mecralarınca verilebilecek bir diğer yanıt ise kişinin sizin bilmediğiniz başka sosyal medya sayfalarının olup olmadığını tespit etmektir. Takip altında olan kişi eğer gerçekten bir suç işliyor ise muhakkak ki bunu sizin bilmediğiniz mecralarda işleyecektir. Başka bir isim ya da nick ile açılmış olan sayfalarının olup olmadığı bu sayfalarda nasıl paylaşımlarda bulunduğu ya da kimleri takip altına aldığı ya da kimler tarafından takip altına alındığı tespit edilmektedir. Sonrasında da suça delil teşkil edebilecek bilgiler toplanmakta ve somut hale getirilerek dosya halinde müşteriye teslim edilmektedir.

Sanal takip nedir sorusuna verilebilecek son cevap niteliğindeki hizmet ise kişinin telefon üzerinden girmiş olduğu bütün şifreleri ele geçirmek ve bu şifreler sayesinde kişiye ait olan bütün uygulamalara girerek delil toplamak diyebiliriz. Kişinin daha öncesinde hangi sitelerde gezindiğine dair geçmiş bilgisine ulaşmak, bu bilgilerin işe yarar olduğuna kanaat edildiği takdirde belge niteliğinde olması için kayıt altına almak sanal takibin gerekenleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu takip sayesinde kişiler istedikleri belgeleri rahatlıkla elde etmektedirler.

Teknik ve Sanal Takip

TEKNİK VE SANAL TAKİP NASIL YAPILIR?

Teknik ve sanal takip nasıl yapılır sorusunu sormadan önce bu takibi kimlerin ne için yaptığını bilmemizde fayda var. Bu takip işlemini sıradan bir insan herhangi bir merak konusu için kullanmaz ya da kullanamaz. Teknik ve sanal takip işlemini genellikle özel dedektifler ve dedektiflik büroları yapmakta ve yasal olarak başlatılmış bir süreç içerisinde belli bir konu başlığı altında yapmaktadırlar. Konuya biraz daha açıklık getirecek olursak örneğin boşanma davası içerisinde olan eşlerden birisi davanın konusu hakkında karşı tarafı teknik ve sanal takibe aldırabilir.

Bu takip için kullanılacak yöntemlerin neler olduğuna dair bir teknik ve sanal takip nasıl yapılır sorusu soruluyor ise kısaca anlatmakta fayda var. Öncelikle teknik takip yapabilmek için takip edecek kişinin bazı yasal izin ve belgeleri olmalıdır ki buda genellikle yasal olarak hizmet veren bütün özel dedektiflerde ve dedektiflik bürolarında bulunmaktadır. Buna ek olarak teknik takip esnasın da kişinin gerek fiziki gerekse sanal olarak gezindiği bütün alanlar takip altına alınır. Örneğin kişinin gittiği hastanelerin ve hangi sebeple gittiğinin kaydına ulaşmak fiziki aramadaki teknik takip olmaktayken, kişinin sanal alemde gezindiği siteleri bulmak ve belgelemekte sanal teknik takip olarak geçmektedir.

Teknik ve sanal takip nasıl yapılır sorusuna yanıt olabilecek bir başka işlem ise sanal takip esnasında kişinin bütün sanal mecralarında takip altında olan kişi kadar özgür hareket etmektir. Bu ne demek? Özel dedektiflik büroları sanal takip altına aldıkları kişilerin cep telefonlarına casusluk programları ile girmekte telefon tıpkı kendisininmiş gibi hareket edebilmektedir. Tüm bunların hepsini uzaktan yaparken takip altında olan kişi ise hiçbirşeyden haberdar değildir. Bu takipde kişinin bütün sosyal ağlarına girilerek bilgiler toplanır ve belge haline getirilir. Yine aynı şekilde anlık mesajlaşmalarına ve kısa mesaj uygulamalarına girilerek bilgiler toplanır ve belge haline dönüştürülür. Kişinin telefon görüşmeleri dinlenir ve suç teşkil edecek olan kayıt altına alınır.

Teknik ve sanal takip nasıl yapılır sorusunun bir diğer yanıtı da teknik takipten gelmektedir yine. Teknik takip esnasında özel dedektiflik firmaları takip altına aldıkları kişi hakkıda güvenlik güçleriyle işbirliğine girerler ve gerek duydukları takdirde de onların yardımına başvururlar. Bu ne demektir? Yapılan bir teknik takip de kayıt şahıs konu başlığı varsa bu noktada kişinin eşgaline dair bilgiler polis ile de paylaşılır. Ya da bir suçluya dair teknik takip yürütülüyor ise kişinin işlemiş olduğu suçlar ve görüleceği yerlere dair bilgiler yine emniyet güçleri ile paylaşılır. Tüm bunlar teknik ve sanal takibin nasıl olduğuna dair yanıtlar içerirken bu hizmeti sunan kişilerin elde etmiş oldukları bu mesleki bilginin gerisinde yatan kaynağın ise deneyim ve bilgi olduğunu söyleyebiliriz.

     HİZMETLERİMİZ

     İSTANBUL HİZMET BÖLGELERİMİZ

     HİZMET VERİLEN İLLER

     HİZMET VERİLEN ÜLKELER

     MERAK EDİLENLER