Öğrenci Takibi

ÖĞRENCİ TAKİBİ

Çalışan bir anne olarak çocuğunuzu kreşe ya da bakıcıya mı bırakmak zorundasınız? Bırakırken gözünüz arkada mı kalıyor? İnce eleyip sık dokuduğunuz halde seçtiğiniz okulda neler olup bittiğin de emin değil misiniz? Sizinle birlikte aynı sorunu bir çok çalışan anne ve ebeveynin yaşadığını biliyor musunuz? Peki bu yaşadığınız sorunlar için özel dedektiflik bürolarının öğrenci takibi hizmeti sunmuş olduğunu biliyor muydunuz?

Yeni çağın ihtiyaçlarına cevap olarak doğan özel dedektiflik büroları sayesinde artık evebeyn ve velilerin gözü arkada kalmıyor. Çünkü öğrenci takibi sistemi ile veliler çocukları yedi gün yirmi dört saat aralıksız olarak fiziki, teknik ve sanal takibe alabiliyor. Sunulan bu hizmetin fiziki takip ayağında çocuğunuzun peline bir ekip takılmak da ve sürekli olarak nerelere gittiği, kimlerle görüştüğü neler yaptığı tarih ve saat olarak kayıt altına alınarak gerektiği yerde görüntü ve videolarla da bu bilgiler desteklenmektedir. Fiziki takibin daha çok genç ve ergenlik yaşındaki çocuklar için kullanıldığı öğrenci takibi sisteminde teknik takip de büyük bir önem arz etmektedir. Teknik takip sayesinde çocuğun her hangi bir kötü alışkanlık edinip edinmeyi araştırılmakta ve gerçek sonuçlar elde edilene kadar takibe devam edilmektedir.

Öğrenci takibi sisteminin sunmuş olduğu en güzel hizmet ise sanal takip uygulamasıdır. Teknolojinin dünyamıza girmesiyle birlikte okul çağına başlayan her çocuğunda cebine bir cep telefonu girmektedir. Ancak bu cep telefonu gerçek ve sanal dünyanın da tehlikelerini beraberinde getirmektedir. İşte bu nokta da dedektiflik hizmeti veren firmaların sanal takip uygulaması devreye girmekte ve çocuğunuzun cep telefonu yakın markaj altına alınmaktadır.Böylece ortam dinlemesinden tutunda ekran görüntüsüne kadar her şeye ulaşabilecek ve gerekli önlemleri tez zaman da alabileceksiniz.

Öğrenci takibi hizmetinde çocuğunuzu evde bakıcıya bıraktığınız zamanda neler olup bittiğini görebileceksiniz. Özellikle bakıcının kendi evinde çocuğa baktığı durumlarda dedektiflik firmalarını can kurtardığı görülmüştür. Bakıcının kötü bir alışkanlığının olup olmadığı, çocuğun bu alışkanlığa ya da şiddete maruz kalıp kalmadığı, ihmal edilip edilmediği tek tek araştırılmaktadır.

Öğrenci takibi hizmeti alabilmek için ise öncelikle çocuğun yasal olarak biyolojik anne babasının olmanız şart. Ya da çocuğa bakmakla yükümlü olan kişi siz olmalısınız. Örneğin anne babası ölen bir çocuğun ananesi olarak çocukla siz ilgileniyor ve velayeti sizdeyse bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Ancak çocuğun biyolojik babası olmanıza rağmen hakkınızda bir uzaklaştırma kararı varsa bu hizmetten faydalanamazsınız. Öğrenci takibi hizmetinde çocuğun üvey babasıysanız ve çocuğun velayeti sizde değilse yine böyle bir takip hizmeti alamazsınız. Çocuğun velayeti hakkında söz sahibi olmamanıza rağmen öğrenci takibi hizmeti alabileceğinizi söyleyen dedektiflik şirketleri ya da sahte bir kuruluştur ya da para almak adına yasa dışı işlem yapmaktadır uzak durmanız da fayda var.

Öğrenci Takibi

ÖĞRENCİ TAKİBİ NEDEN YAPILMALIDIR?

Öğrenci takibi olarak bahsedilen özel dedektiflik araştırması neden yapılıyor? diye düşünebilirsiniz. Bu konuda yapılan araştırmaların gerçekleştirilmesinin nedeni çocuklarınızda aklınızın kalmaması ve aynı zamanda da onlardan haberdar olabilmenizdir. Günümüzde art niyetli kişilerin her geçen gün çoğalması ve birçok anlamda çocukların kandırılması birtakım kötü alışkanlıklara doğru yönlendirilmesi kötü çevreler edinmesi nedeniyle, ebeveynler tarafından çocukları merak edilmekte ve kendileri hakkında ayrıntılı olarak bilgi sahibi olunmak istenmektedir. Yine günümüzün yoğun iş hayatı ve iş temposu nedeniyle ebeveynler de haklı olarak her an her saniye çocuklarıyla beraber olamadıkları gibi sürekli olarak da kendileri ile iletişim kuramamaktadırlar. Bundan dolayı özel dedektifler tarafından gerçekleştirilen öğrenci takibi adı altında yapılan kapsamlı bir takım çalışmalar söz konusudur.

Yapılan bu çalışmalar kapsamında birçok farklı araştırmadan ve takip çalışmalarından yararlanılmaktadır. Özellikle gençlerin günümüzde en çok internet üzerinden birbirleriyle iletişim kurmaları internet aracılığıyla birbirleri ile tanışmaları birtakım ortamlara girmeleri ve arkadaşlıklar çevreler edinmeleri nedeniyle kullanmakta oldukları akıllı telefonlara tablet bilgisayarlara ve laptoplarına yönelik bir takım çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaların genel olarak adına sanal takip denilse bile bu sanal takip çalışmaları kapsamında çocuklar ile ilgili birçok bilgiye ulaşılmaktadır. Bunlardan size bahsetmemiz gerekirse yapılacak çalışma sayesinde öğrenci takibi araştırmalarını gerçekleştiren özel dedektifler tarafından sizlere birtakım casus yazılımlardan ve programlardan bahsedilmekte ve bu programlar önerilmektedir. Kullanılacak olan bu programlar sayesinde çocuğunuzun kullanmakta olduğu telefonuna tablet bilgisayarına veya laptopuna uzaktan ulaşabilir. Buradan kimlerle görüştüğü kimlerle konuştuğu kimlerle mesajlaştığı yönünde ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda da çocuklarınızın telefonuna yüklenecek olan ve kendilerinin haberi dahi olmadan yüklenecek olan bu yazılım sayesinde çocuğunuzun telefonunu takip cihazı gibi kullanma şansınız olacaktır. Bu sayede çocuğunuzun çevresiyle ilgili çok daha ayrıntılı olarak bilgi sahibi olmanız söz konusudur.

Ayrıca sadece bu kadarla da sınırlı değil özel dedektiflerimiz öğrenci takibi kapsamında yapmış oldukları araştırmalar sonucunda sizlere çocuklarınızın herhangi bir kötü alışkanlıkları olup olmadığı, varsa bunun kimden ve nereden kaynaklandığı bununla ilgili ne gibi önlemler alınabileceğiniz konusunda da bir takım bilgiler ve belgeler sunmaktadır. Gerekli görülmesi halinde çocuğunuzu bir takım kötü alışkanlıklara yönelten kişiler ile ilgili de hukuki anlamda yaptırımlarda bulunabilmeniz açısından sizlere delil niteliği taşıyan tamamen gerçeği yansıtan belgeler sunulmaktadır. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda öğrenci takibi olarak adlandırılan çalışmanın aslında sadece çocukların gün içerisinde yapmış oldukları faaliyetlerden haberdar olunmasını değil hayatlarında herhangi bir olumsuz yanlış yönde gerçekleşen eylemler olup olmadığını varsa bunlarla ilgili ne gibi önlemler alınabileceğini de kapsadığını görmekteyiz. Bu nedenle yapılan araştırmaların önemi oldukça mühimdir.

ÖĞRENCİ TAKİBİ VE SONUÇLARI

Öğrenci takibi araştırmaları sonucunda yalnızca çocuğunuzun nereye gittiğinden kimlerle konuştuğundan haberdar olabilirsiniz. Bu çalışmalar sonucunda elde edilecek bilgiler doğrultusunda çocuğunuzun uyuşturucu kullanıp kullanmadığı kullanıyorsa hangi maddeyi kullandığı bunları nereden temin ettiği kimlerin buna aracı olduğu konusunda da ayrıntılı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Yapılan bu çalışmalar özellikle sonuçları ile ebeveynleri oldukça rahatlatmakta ve onlara büyük oranda fayda sağlamaktadır. Neden mi? Çünkü çocuklar özellikle de ergenlik çağında iken ebeveynleri ile çoğu zaman açık konuşmaz ve birçok şeyi gizli saklı yapmaya çalışırlar. Ebeveynleri de sahip oldukları şüphelerini gidermek açısından belki de onların üzerlerine fazlasıyla giderler. Eğer siz de bu gibi bir durumla karşı karşıyasınız çocuğunuzdan şüpheleniyorsanız fakat ona soru sorduğunuzda tam aksine yanıt almak yerine sizden daha çok uzaklaştığını hissediyorsanız, bu şüphelerinizi gidermek için öğrenci takibi adı altında gerçekleştirilen ve özel dedektifler tarafından kısa bir zaman zarfı içerisinde sonuçlarına ulaşılan araştırmanın yapılmasını talep edebilirsiniz. Yapılacak olan bu araştırma sonucunda çocuğunuzla ilgili tüm gerçekleri öğreneceğiniz gibi gerek çocuğunuzun tedavi görmesi gerekse çocuğunuzun kötü bir takım alışkanlıkları olup olmadığı, onu bu yöne iten kişilerin kimler oldukları ile ilgili birtakım yaptırımlara gidebilirsiniz. Yine özel dedektiflerimiz öğrenci takibi kapsamında yapmış oldukları çalışmalar sonucunda elde etmiş oldukları belgeleri delil niteliği taşıyan ve taşımayan olarak ayırarak sizlere sunar. Eğer ki sonunda herhangi bir dava sürecine gidilmesi halinde sizlere bu konuda da yardımcı olurlar. Özel dedektiflerin bu konuda size nasıl yardımcı olduklarını merak ediyorsanız? Size şöyle bahsedebiliriz; elde edilen belgelerden delil niteliği taşıyanlarla ilgili sizlere bunları ne yönde kullanabileceğiniz konusunda yardımcı olacaklardır. Bunun dışında da gerçekleşen dava sürecinde de bir takım deliller elde edilmesi ve aynı zamanda da çocuğunuzun tedavisi ile ilgili ve bu konuda da nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ile ilgili size yönlendirmeler de bulunmaktadırlar. Yani öğrenci takibi adı altında gerçekleşen bu çalışma tamamı ile sizin ve çocuğunuzun hayatını çok daha anlaşılır bir hale getirmek sizin çocuğunuzla olan iletişiminizi güçlendirmek amacıyla yapılan tamamen sonuçları buna yönelik gerçekleştirilen bir araştırmadır.

Öğrenci Takibi

ÖĞRENCİ TAKİBİ NEDİR?

Öğrenci takibi adı altında yapılan bu araştırma özel dedektifler tarafından yapılmaktadır ve yapılacak olan bu araştırmada diğer özel dedektiflik faaliyetleri gibi yeterli görülen nedenler olması halinde gerçekleştirilmektedir. Şöyle ki özel dedektifler ile görüştüğünüzde kendilerinden öğrenci takibi adı altında bir çalışma yapmalarını istediğiniz zaman size nedeni sorulacaktır ve vermiş olduğunuz cevaplar yeterli görülmez ise bu konuda çalışma yapılmayacaktır. Sadece basit bir takım kuşkulardan kaynaklanan çalışmalar gerçekleştirilmez. Yapılacak olan tüm çalışmalar yeterli gerekçeleri olması halinde gerçekleşir. Çocuğunuzun birtakım şüpheli hareketleri varsa veya çocuğunuzun çevresinde gerçekleşen bir takım şüpheli durumlar ile karşı karşıyasınız, beklenmeyen bazı görüşmeler beklenmeyen bazı aramalar veya bir takım hal ve hareketlerinde farklılıklar söz konusu ise araştırma yapılabilir. Bunlar belirli bir süreden beri süre geliyor bunların önüne geçilemiyorsa bu durumda özel dedektifler ile görüştüğünüzde kendilerini durumdan ayrıntılı olarak haberdar etmeniz halinde kendileri size yardımcı olacak ve öğrenci takibi adı altında gerçekleştirilen araştırmayı yapacaklardır.

Bu araştırma özellikle çocukların günümüzde iyice yaygınlaşan ve ilkokul çağındaki çocukların bile kullanabildiği uyuşturucu gibi çağımızın vebası kötü ve illet alışkanlıkları için gerçekleştirilmemektedir. Eğer siz de çocuğunuzun çevresinde uyuşturucu kullanan bir takım birileri olduğundan şüpheleniyorsanız veya çocuğunuzun uyuşturucu kullandığı ile ilgili bazı net bilgilere sahipseniz fakat bunları ispatla yapıyorsanız bu durumu belgeleyebilmek ve konu ile ilgili ayrıntılı olarak bilgi sahibi olabilmek için özel dedektifler den yardım alabilirsiniz. Yapılacak olan bu çalışmalar sonucunda çocuğunuzun uyuşturucu kullanıp kullanmadığı ile ilgili net bir fikre sahip olacağınız gibi bu konuda nasıl önlemler almanız gerektiği ve ne yapmanız gerektiği konusunda da ayrıntılı olarak bilgi sahibi olabileceksiniz. Sadece bununla da sınırlı değil çocuklarınızın çevresinde uyuşturucu kullanımı dışında bir takım kötü ve usulsüz davranışlarda bulunan birileri olduğundan ve çocuğunuzu kötü bir çevreye itmelerinden korkuyorsanız, bu kişiler ile ilgili de araştırma yapılabilir ve kendileri ile ilgili de yapılacak araştırmalar sonucunda çocuğunuzun bu kişilerden uzak durmasını sağlayabilirsiniz. Öğrenci takibi adı altında yapılan bu çalışma her koşulda çocuklarınızı korumak içindir.

Bir örnek daha vermemiz gerekirse çocuklarınızın hayatının bazı özel durumlardan dolayı belki de sizin işlerinizden dolayı risk altında olduğundan şüpheleniyorsanız ya da onların korunması amacı ile de öğrenci takibi yapılabilir. bu konuda yapılan çalışmalar çocuklarımız tarafından veya çevreleri tarafından fark edilir mi? diye düşünmenize gerek yok çünkü kişilerin veya çocuğunuzun bu konuda araştırma yapıldığını anlaması söz konusu değildir. Profesyonel olarak özel dedektiflik alanında faaliyet gösteren uzmanlarımız öğrenci takibi konusunda da gizlilik ilkesine bağlı kalarak profesyonel olarak araştırma yapacak ve tüm faaliyetlerini gerçekleştirecektir. Öğrenci takibi ile ilgili yapılan çalışmaların gizlilik içerisinde ve profesyonel olarak gerçekleştirilmesi çocuklarınızın ve çevrelerinin şüphelenmemelerini bu sayede de yapılan araştırmanın sonucunda çok daha verimli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Eğer şüpheleriniz varsa bu konuda şüphelerinizi gidermek için özel dedektiflerimiz ile çalışabilir ve kendilerinden çocuğunuz ile ilgili en özel çalışmayı yapmalarını talep edebilirsiniz. Özel dedektifler çocuklarınız ile ilgili araştırma yaparken sizlerde onların size önermiş oldukları bir takım programları kullanarak onlar hakkında ayrıntılı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

     HİZMETLERİMİZ

     İSTANBUL HİZMET BÖLGELERİMİZ

     HİZMET VERİLEN İLLER

     HİZMET VERİLEN ÜLKELER

     MERAK EDİLENLER