Marka Sahteciliği Araştırması

MARKA SAHTECİLİĞİ ARAŞTIRMASI

Piyasaya sürmüş olduğunuz markanız ilk ay satış rekoru kırdı ancak ikinci ay beklenmedik bir düşüş mü yaşadı? Siz nerede hata yaptım diye düşünürken, aslında tek hatanızın çok kaliteli bir marka yaratmak olduğunu ve bu yüzden de taklit ediliyor olabileceğiniz hiç aklınıza geldi mi peki? Bu sorumuzla birlikte kafanızın sol üst köşesinde bir ampul yandıysa size marka sahteciliği araştırılması hizmetinin olduğu müjdesini vermek isteriz.

Peki nedir bu marka sahteciliği araştırılması ve kimler tarafından sizin hizmetinize sunulmaktadır? bu hizmeti kurumsal firmalara özel dedektiflik hizmetleri veren firmlar vermektedir ve sizin için markanızın çalıp, bu marka adı altında sahte ürün üreten firmaları tespit edip haklarında yasal işlem başlatmaktadırlar. Üstelik bu dava sayesinde marka sahteciliği yapan firma eldeki toplanan delillere dayalı olarak anında kapatılmakta ve yüklü miktarlarda para cezalarına çarptırılarak yaşamış olduğunuz mağduriyet giderilmektedir.

MARKA SAHTECİLİĞİ ARAŞTIRMASI ÖNEMİ

Marka sahteciliği araştırılmasında ön plana çıkan araştırma alanı genellikle merdiven altı atölyelerdir. Sizin üretmiş olduğunuz marka emitasyon, replika, bire bir çakma adı altında merdiven altı atölyelerde ucuz işçilik ve ucuz ürün kullanımıyla üretilmekte ve genel olarak da düşük bütçeli kesime hitap edecek olan alanlarda satılmaktadır. Örneğin markanıza ait bir saatin emitasyonu ya da birebir çakması mağaza yerine sokaktaki bir seyyar satıcı da ya da işportacı da yer almakta hatta kimin zaman düşük bütçe ile açılmış bir emitasyon mağazasında bile satılmaktadır. Marka sahteciliği araştırması konusunda merdivenaltı işletmelerin bire bir tespitini firma olarak sizin yapmanız oldukça zor. Ancak özel dedektiflik firmalarının daha önce yapmış oldukları alan araştırması sayesinde sizin markanıza ait emitasyon ürünün de nerede satıldı kısa zaman da tespit edilecektir.

Marka sahteciliğinin önüne geçmek için alacağınız böyle bir önlem ise tez zaman da satışlara ve cironuza yansıyacaktır. Ayrıca özel dedektiflik büroları sayesinde bu tarz oluşumları engellemekle kalmayıp çok daha öncesinden hareket ederek daha başlamadan bitmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü marka sahteciliği araştırması konusunda dedektiflik bürolarının yapmış oldukları merdivenaltı pazar araştırması sayesinde hangi markaların hangi ürününün revaçta olduğu araştırma sonuçları ve hangi ürünü daha çok kimin taklit ettiği sorusu kısa sürede yanıt bulacak ve atölye faaliyete geçmeden durdurulacaktır.

Marka sahteciliğinin araştırılmasının önemi ise sadece satışlarda ve ciroda yatmamaktadır. Dolandırıcılar o kadar başarılı olmuşlardır ki artık ürünü satın alan kişi replika bir ürün değil ve gerçek marka bir ürün satın aldığını düşünmektedir. Bu da ürünün kalitesizliği yüzünden zamanla markanızın ve ürününüzün prestij kaybetmesine ve piyasa da kötü eleştiri almasına neden olmaktadır ki bir markanın isteyeceği en son şey bu olsa gerek. Sizin sağlamış olduğunuz prestij üzerinden ekmek yiyen sahtecilerin ucuz işçilik ve kalitesiz üretim yapmasına engel olmak istiyorsanız bir an önce markanız üzerinden bir araştırma yaptırmanızda fayda var.

Marka Sahteciliği Araştırması

MARKA SAHTECİLİĞİ NEDİR?

Marka sahteciliği uzun yıllardır hizmet veren başarılı firmaların adeta baş belasıdır. Başarılı ve isim itibarına sahip markaların dış piyasalar ve hizmet verdikleri ülkeler çapında sahte ürün üreten işletmeler tarafından ürünlerinin sahtesinin yapılmasıdır. Yıllar boyu emek verip kendi özgün fikirleri ile birlikte başarıya ulaşan firmalar ürünlerinin kopyalanması ve daha ucuz fiyatlara satılmasını asla istememektedir. Adeta bir emek hırsızlığı olan marka sahteciliği ile mücadele etmek için özel dedektiflik büromuzun sizlere sunduğu marka sahteciliği araştırması yolu ile markanın sahte ürünlerini üreten işletmeler hakkında deliller toplanıp marka sahibi kişiye rapor verilmektedir. Bu deliller toplanıp bir belge haline getirilerek gerçekleşecek bir mahkemede marka adına sunulmak üzere özel dedektiflerimiz tarafından hazırlanır. Dünya nüfusunun her geçen gün artması ve teknolojinin gelişmesi ile marka sahteciliği de artış göstermiştir. Bir çok şirket ve işletmenin mağdur olduğu bu konuda profesyonel bir yardım ile birlikte bu soruna çözüm getirilebilir.

MARKA  SAHTECİLİĞİ  ARAŞTIRMASI ÇALIŞMALARI

Öncelikle marka sahteciliği araştırması yapacak kişilerin öncelikle profesyonel ve gerekli belgelere sahip kişiler olması gerekmektedir. Özel dedektiflik büromuz profesyonel özel dedektif ekipleri ile bütün çalışmalarını yasal kurallar çerçevesinde ve gerekli izinlere sahip bir şekilde gerçekleştirmektedir. Özel dedektiflerimiz marka sahteciliği araştırması kapsamında ürünlerinizin sahtesini üreten işletmelerin yerini tespit ederek sahte ürün ürettiğini farklı yöntemler ile deliller haline getirerek marka sahteciliği yapan yer ve işletme hakkında dava açmanız takdirinde sizin için bir araya getirdikleri delilleri belgeler şeklinde ilgili mahkemeye sunarak dava kararında haklı olduğunuzu göstermektedir. Marka sahteciliği sürecinde deliller elde edilmeden hareket edilmemelidir. Hizmet alan markanın özel dedektiflik büromuz ile birlikte yürüteceği çalışmada marka sahteciliğine karşı başarılı bir sonuç elde edeceğinin güvencesini verebiliriz. Bu özgüvenimizin arkasında ise her zaman planlı çalışmalarımız, çalışmalarımız da elde ettiğimiz başarılarımız ve alanında uzman eğitimler almış özel dedektiflerimiz vardır.

MARKA  SAHTECİLİĞİ  NEDEN  ORTAYA  ÇIKAR?

Marka sahteciliği pek çok marka üzerinden yapılabilir. Fakat tercih edilen durumlar ve hedefler her zaman büyük markalar dünya çapında bir marka olduğu için herkes tarafından bilinmekte ve yüzlerce hatta binlerce şubeleri olan markalar marka sahteciliği yapan kişilerin her zaman ilk hedefidir. Bunun nedeni ise büyük markaların yönetimi büyük oldukları kadar zor olduğu için bu tür sahte ürün üreten alt firmalara pek önem vermezler. Fakat marka sahteciliği yapan alt firmalar zamanla marka isminin ve markanın sahibi olan şirkete büyük zararlar vermektedir. Büyük markaların ürünleri çoğu ülkede popülerdir. Popüler olan ürünler herkes tarafından ilgi görmesi sebebiyle marka sahteciliği yapan kişilere imkan sağlamaktadır. Özel dedektiflik büromuzun marka sahteciliği araştırması ile ürünlerinizin sahtesini üreten kişilerin ve sahte ürünlerin sonunu getirmek için bir adım atabilirsiniz.

Marka Sahteciliği Araştırması

MARKA SAHTECİLİĞİ ARAŞTIRMASI SONUÇLARI

Piyasaya sürmüş olduğunuz markanız ilk ay satış rekoru kırdı ancak ikinci ay beklenmedik bir düşüş mü yaşadı? Siz nerede hata yaptım diye düşünürken, aslında tek hatanızın çok kaliteli bir marka yaratmak olduğunu ve bu yüzden de taklit ediliyor olabileceğiniz hiç aklınıza geldi mi peki? Bu sorumuzla birlikte kafanızın sol üst köşesinde bir ampul yandıysa size marka sahteciliği araştırması hizmetinin olduğu müjdesini vermek isteriz.

Peki nedir bu marka sahteciliği araştırması ve kimler tarafından sizin hizmetinize sunulmaktadır? bu hizmeti kurumsal firmalara özel dedektiflik firmaları vermektedir ve sizin için markanızın çalıp, bu marka adı altında sahte ürün üreten firmaları tespit edip haklarında yasal işlem başlatmaktadırlar. Üstelik bu dava sayesinde marka sahteciliği yapan firma eldeki toplanan delillere dayalı olarak anında kapatılmakta ve yüklü miktarlarda para cezalarına çarptırılarak yaşamış olduğunuz mağduriyet giderilmektedir.

Marka sahteciliği araştırması ön plana çıkan araştırma alanı genellikle merdiven altı atölyelerdir. Sizin üretmiş olduğunuz marka emitasyon, replika, bire bir çakma adı altında merdiven altı atölyelerde ucuz işçilik ve ucuz ürün kullanımıyla üretilmekte ve genel olarak da düşük bütçeli kesime hitap edecek olan alanlarda satılmaktadır. Örneğin markanıza ait bir saatin emitasyonu ya da birebir çakması mağaza yerine sokaktaki bir seyyar satıcı da ya da işportacı da yer almakta hatta kimin zaman düşük bütçe ile açılmış bir emitasyon mağazasında bile satılmaktadır. Bu yüzden merdivenaltı işletmelerin bire bir tespitini firma olarak sizin yapmanız oldukça zor. Ancak özel dedektiflik firmalarının daha önce yapmış oldukları alan araştırması sayesinde sizin markanıza ait emitasyon ürünün de nerede satıldı kısa zaman da tespit edilecektir.

Marka sahteciliğinin önüne geçmek için alacağınız böyle bir önlem ise tez zaman da satışlara ve cironuza yansıyacaktır. Ayrıca özel dedektiflik büroları sayesinde bu tarz oluşumları engellemekle kalmayıp çok daha öncesinden hareket ederek daha başlamadan bitmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü dedektiflik bürolarının yapmış oldukları merdivenaltı pazar araştırması sayesinde hangi markaların hangi ürününün revaçta olduğu araştırma sonuçları ve hangi ürünü daha çok kimin taklit ettiği sorusu kısa sürede yanıt bulacak ve atölye faaliyete geçmeden durdurulacaktır.

Marka sahteciliği araştırması önemi ise sadece satışlarda ve ciroda yatmamaktadır. Dolandırıcılar o kadar başarılı olmuşlardır ki artık ürünü satın alan kişi replika bir ürün değil ve gerçek marka bir ürün satın aldığını düşünmektedir. Bu da ürünün kalitesizliği yüzünden zamanla markanızın ve ürününüzün prestij kaybetmesine ve piyasa da kötü eleştiri almasına neden olmaktadır ki bir markanın isteyeceği en son şey bu olsa gerek. Sizin sağlamış olduğunuz prestij üzerinden ekmek yiyen sahtecilerin ucuz işçilik ve kalitesiz üretim yapmasına engel olmak istiyorsanız bir an önce markanız üzerinden bir araştırma yaptırmanızda fayda var.

     HİZMETLERİMİZ

     İSTANBUL HİZMET BÖLGELERİMİZ

     HİZMET VERİLEN İLLER

     HİZMET VERİLEN ÜLKELER

     MERAK EDİLENLER