Kurumsal Denetim ve Firma Analizi

KURUMSAL DENETİM VE FİRMA ANALİZİ

Kurumsal denetim ve firma analizi denildiğinde bu işlemleri genellikle denetim firmalarının yaptığı düşünülse de aslında bu hizmeti en güzel şekilde veren firmalar özel dedektiflik firmalarıdır. Evet yanlış duymadınız eşinizi takip ettirmiş olduğunuz özel dedektiflik bürosuna aynı zaman da firmanız için kurumsal denetim ve firma analizi de yaptırabilirsiniz. Peki nedir bu hizmet ve neleri kapsamaktadır kısaca anlatalım.

Öncelikle firmanızın piyasadaki ticari durumunu merak ediyorsanız ya da kurum içerisinde çalışmaların ne durumda olduğunu merak ediyor ve eksik veya yanlışlarınızı görmek istiyorsanız böyle bir hizmet satın alabilirsiniz. Yine aynı şekilde bir dünya devi olmak için bayilik ya da franchising yöntemi ile büyümek istiyor ancak vereceğiniz bayilikler ya da franchise lar için endişe duyuyorsanız kurumsal denetim ve firma analizi hizmetinden faydalanabilir, kurumsal hayatınızda önünüzü görerek rakip firmalardan birkaç adım önde gidebilirsiniz.

Kurumsal denetim ve firma analizi hizmetinin iç denetim ayağında kasko, yangın sağlık ve hasar soruşturma ve delillendirme hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu ne demek? Şirketinize ait bir deponun yandığını düşünün, yanmadan önce sigorta sürenizin hala devam edip etmediğini, ediyorsa neleri içerdiğini kontrol altında tutabilirsiniz. Olası bir yanma durumunda ise sigorta şirketinin zararı karşılamaktan kaçmasını sağlayabilir ve özel dedektiflik bürosu sayesinde şirketin istediğini delilleri toplayarak zararın karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Kurumsal denetim ve firma analizi hizmetinden alabileceğiniz en güzel hizmet ise taklit, replika üretimi ve marka patent telif hakkı hırsızlığının önüne geçebiliyor olmaktır. Özel dedektiflik bürolarının sunmuş olduğu bu hizmet sayesinde üretmekte olduğunuz ürünün sahtesinin üretilmesinin önüne geçerek ürün satışınızın azalmasını önleyebileceksiniz. Yine aynı şekilde piyasaya sürmüş olduğunuz ürünün patentinin çalınmasına engel olabilecek, böyle bir durumla karşılaştığınızda ise dava açarak zararınızı karşılayabileceksiniz.

Suistimal denetiminin de yapıldığı bu hizmetle firmanızın suistimale uğrayıp uğramadığını öğrenebilecek yine böyle bir durum olduğu takdirde elinizde var olan delillerle dava açma hakkına sahip olabileceksiniz. Kurumsal denetim ve firma analizi sayesinde size borçlu olan kişi hakkında icra takibi ve tebliğ için şahıs ya da kurumsal firma yer tespiti hizmetinden faydalanabileceksiniz. Böylece size borcu olan kişinin yurtdışına kaçmasını engelleyebilecek ya da borcu olan kurumun gerçek bir iflas mı yoksa sahte bir iflas mı beyan edip etmediğini öğrenebileceksiniz.

Özel dedektiflik firmalarının sunmuş olduğu bu hizmetin bilgisayar denetim ve veri kurtarma hizmeti özelliği sayesinde yine çalışanlarınızın bilgisayarlarını kontrol edebilecek, casusluk yapılıp yapılmadığını öğrenebilecek ve kaybı yaşanan önemli evraklara tekrar ulaşabileceksiniz. İzleme ve raporlarma yapılması sayesinde ister aylık olarak yapacağınız toplantılarla isterseniz de anlık bilgilendirme seçeneğiyle firmanızın son durumunu an be an kontrol edebilecek, gerek duyduğunuz anda ise müdahale edebilecek ve şirketin bekasını sağlıklı bir şekilde sağlamış olacaksınız.

Kurumsal Denetim ve Firma Analizi

KURUMSAL DENETİM VE FİRMA ANALİZİ NEDİR?

Kurumsal denetim ve firma analizi nedir sorusunu, özel dedektiflik firmalarının yürütmüş olduğu yüksek maliyet ve geniş bir araştırma alanı gerektiren kurumsal bir hizmet olarak tanımlayabiliriz. Bu hizmeti almak isteyen kurumsal firmalar genellikle denetlemekte zorlandığı bi çok şubeye sahiptir ve bunun için yardım talep etmektedir. Ayrıca buna ek olarak hizmeti alan firma denetimini istediği şubelerinde yaşanılan sorunların saptanmasını ve belirlenen bu sorunlara nasıl bir çözüm önerisi getirilmesi gerektiğini de talep etmektedir. Firma analizi üzerinden giden müşteriler ise firmalarının her açıdan ele alınması talep etmektedir. Örneğin hedef, personel, kriz anı olağanüstü hal durumu, ciro ve satış artırımı, rakip firma analizi, rakiplere göre firmanın pozisyonu vb. Tüm bunların ayrıntılı analizi yapan özel dedktiflik firmaları da kurumların rehberi pozisyonunda yer alarak geleceklerine ışık tutmaktadır.

ÖZEL DEDEKTİFLİK BÜROLARININ KURUMSAL DENETİM VE FİRMA ANALİZİ İÇİN SUNDUĞU HİZMETLER NELERDİR?

Özel dedektiflik firmalarının sunmuş olduğu en temel kurumsal denetim hizmeti elbette ki personel takibidir. Hiç bir firma çalıştırmış olduğu personelinde sorun olmadığını düşündüğü halde denetim ya da analiz yaptırmaz. Bu noktada özel dedektiflik firmalarının personel üzerinde yaptığı ilk araştırma performans analizidir. İş saatleri arasında kendi özel hayatlarına ne kadar vakit ayırdıkları tespit edilir ve gereğinden fazla bir zaman ayrımı var ise bu duruma bir kısıtlama getirilir ve böylece personelin işe daha fazla zaman ayırması sağlanarak performans artırımına gidilir. Sonrasında ise personel içerisinde herhangi bir casus var mı araştırılır. Bunun için ise genelikle sanal takip yapılır ve personelin telefon trafiği dinlenir, mail trafiği kontrol edilir. Casus tespit edildiğinde ise işten çıkarım gerçekleştirilir ve hem personel hakkında hem de rakip firma hakkında dava başlatılır.

Firma analizi için özel dedektiflik firmalarının sunmuş olduğu bir diğer hizmet ise durum raporu çıkartmaktır. Dedektifler firmayı her haliyle ele alırlar ve ayrıntılı bir analiz raporu çıkartırlar ve konu ile ilgili yöneticilerle bir toplantı düzenlerler. Sonrasında ise bu analiz doğrultusunda firmanın talepleri dinlenir ve çözüm önerileri geliştirilerek yeni hedefler belirlenir. Bu belirlenen hedefler doğrultusunda ise bir sonraki aya kadar özel dedektiflik büroları hedeflerin tutturulup tutturulmadığına dair bir başka firma analizi çalışması daha yapar ve böylece aylık toplantılarla firma basamak basamak markalaşma merdivenlerini tırmanmaya devam eder.

Kurumsal denetim alan firmalara ve kurumlara, özel dedektiflik bürolarının sunmuş olduğu en ayrıcalıklı hizmet ise rakip kurumların takibi ve hizmet verdikleri firmanın rakiplerine karşı konumu. Bu noktada yapılan analiz çalışmalarında artı ve eksiler ele alınarak rakipleri geçme noktasında hangi alanlara daha çok ağırlık verilmesi gerektiğidir. Böylece sektörün öncüsü olma ve öncü olarak kalma hedefi gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Kurumsal Denetim ve Firma Analizi

KURUMSAL DENETİM VE FİRMA ANALİZİ ÖNEMİ

Kurumsal denetim ve firma analizi için asıl hedef şirketin hatalı ve düzgün çalışmayan bölümlerini tespit etmek ve bunun için gerekli çalışmaları yapmaktır. Bu çalışmalar sırasında şirket sahibi en doğru sonuç için çalışanlara bir şey belli etmeden günlük rutinine devam etmektedir. Peki kurumsal denetim ve firma analizi önemi nedir? Neden bu kadar önemlidir? Kurumsal denetim ve firma analizi her büyümek ve gelişmek isteyen şirket için faydalı ve gerekli bir yöntemdir. Bu denetimle birlikte şirketiniz deki hatalı çalışan ve düzgün işlemeyen bölümleri tespit ederek. Şirketinizi daha sağlıklı bir şekilde geleceğe taşıyabilirsiniz. Günümüzde kurumsal denetim ve firma analizi yaptıran bir çok şirket, yaptırmayan şirketlere oranla daha çok ilerleme ve büyüme göstermektedir. Büyüme göstermek isteyen şirketlerin şirket içi sorunları çözmek için genellikle başvurduğu yöntem kurumsal denetim ve firma analizidir. Bu yöntem şirketiniz ve çalışanlarınızın durumu için çok önemlidir.

Özel dedektifler tarafından şirketinizde çalışan kişilerin kontrolü yapılmaktadır. Özel dedektifler şirket çalışanlarınızın müşterilere karşı tavrının nasıl olduğunu, müşterilere gösterdiği ilginin düzeyini, çalıştığı şirketin yararına işler yapıp yapmadığını araştırır. Bu araştırmalar sonucu çalışanlarınız hakkında net bir bilgiye sahip olabilir, ve düzgün iş yapmayan çalışanlarla ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Özel dedektiflik bürolarının verdiği hizmet ile şirketinizde hatalı yol izleyen bölümlerin tespiti yapılır ve bu hatalı bölümün nasıl düzeltileceği konusunda yöntemler belirlenir. Özel dedektiflik yoluyla kurumsal denetim ve firma analizi hizmeti alan firmalar daima ilerleme göstermektedir. Şirketiniz deki sorunlu bölümleri onarmak, çalışanlarınızın hatalarını öğrendikten sonra onlara hatalarını belirterek daha verimli bir çalışma sahası oluşturmanızı sağlar. Günümüzde ilerleme göstermek isteyen bir çok şirketin başvurduğu yöntemlerden biri olan kurumsal denetim ve şirket analizi hizmetimize başvuran firmalar daima büyüme ve gelişme göstermiştir.

Günümüzde gelişmekte olan şirketlerin çoğunda bazı çalışanlar tarafından haksız kazanç elde edilmektedir. Buna örnek olarak büyük bir marka olan Nike veya Adidas ı örnek gösterebiliriz. Çoğu ülkede daha orijinal ürün piyasaya çıkmadan sahte ve taklit ürün olarak bazı firmalar tarafından piyasaya sürülmektedir. Peki bu ürünler nasıl üretiliyor? Bu noktada çalışanların kontrol altında olmaması bu soruyu cevaplıyor. Üretimi yapan çalışanlar daha ürünün üretimi bitmeden sahte mal üreten firmalar ile belli bir para karşılığı anlaşıp ürünün imitasyonunun oluşmasını sağlıyor. Bu çalışanları belirlemenin ve şirketin sağlığı için ilk yapılması gereken adım kurumsal denetim ve firma analizidir. Şirket çalışanlarınızın güvenilir olup olmadığını, neler yaptığını, dış piyasalara para karşılığı bilgi veya ürün satıp satmadığını öğrenebilirsiniz. Profesyonel ve uzman eğitimli dedektif kadromuzla kurumsal denetim ve firma analizi hizmetimizden içiniz rahat bir şekilde faydalanabilirsiniz.

KURUMSAL DENETİM VE FİRMA ANALİZİ NASIL YAPILIR?

Kurumsal denetim ve firma analizi adı gibi kurumsal olarak gerçekleştirilen çalışmalardan biridir. Bu konuda uzman dedektifler tarafından gerçekleştirilen bu çalışma bazı tespitler ve analizler yapar. Bu tespit ve analizler sonucunda şirketlerin diğer şirketlerle bayilik, acentelik veya ortaklık gibi konularda birlikte çalışıp çalışmaması gerektiğini ortaya çıkarır. Bunun yanı sıra şirketlerin iç denetim ve dış denetim olarak analizleri yapılmaktadır. Kurumsal denetim ve firma analizi adı altında olan dış denetim sizlerin düşündüğünüz ortaklıkların sizin için uygun olup olmadığını, bayilik veya acentelik hizmeti vermek isteyeceğiniz kişilerin bu işe uygun olup olmadığını denetler. Dış denetim sizin ve şirketiniz için en faydalı sonuca gitmeyi hedefler vereceğiniz bayiliğin markanız için ne kadar yararlı olacağını, bayilik vereceğiniz kişinin bu işi ne kadar iyi yapabileceğine kadar kapsamlı bir araştırma süreci içerir. Peki ortak olacağınız şirket hakkında dış denetimde ne araştırılır?

Ortak olacağınız şirketin ne iş yaptığı, sizin için ne kadar yararlı olacağı, diğer şirketlere borcu var mı? Varsa ödemelerini zamanında yapıyor mu gibi soruların hepsinin cevabını özel dedektiflik bürolarının özel dedektif ile sizin için araştırır ve sizin şirketinize uygunluk derecesini belirleyerek sizlere yapıp yapmamanız gerektiği hakkında bilgi verir. Şirketiniz için dış denetim kadar önemli olan bir diğer unsur ise iç denetimdir. İç denetimde ise özel dedektifler bayiliklerinizin düzgün işleyip işlemediğini, yapacağınız ortaklıkların resmi sözleşmelerini ve firmanızın bünyesinde çalışan kişilerin şirket kurallarına uyup uymadığını kontrol eder. Şirketinizde çalışan kişilerin müşterilerinizle düzgün iletişim kurup kurmadığını, müşterilere gereken özen ve hizmeti sağlayıp sağlamadığını tespit eder. Şirketinizde kurallara uymayan ve işini doğru yapmayan çalışanları sizlere bildirir. Aynı şekilde yapacağınız bir ortaklıkta sizin sözleşmelerinizin anlaşıldığı gibi olup olmadığını kontrol eder. Yani kısaca şirketiniz için gerekli olan evrakları ve çalışanlarınızın performansını tespit eder.

İç denetim ve dış denetim birbirleri ile bağlı iki denetim şeklidir. Özel dedektiflik bürolarının özel dedektifler aracılığıyla sağladığı bu hizmet pek çok şirket için gerekli ve son derecede faydalıdır. Yapacağınız ortaklıklar ve vereceğini bayiliklerin şirketiniz için verimini sizin için test eder ve gerçekleştirip gerçekleştirmemeniz konusunda size bir fikir sunar. Bu konuda gerekli eğitimleri almış dedektif sizler için en kapsamlı şekilde çalışır. Aynı zamanda şirket çalışanlarınız hakkındaki aklınızda ki soruları da cevaplamış olursunuz. kim ne kadar çalışıyor? En çok performansı kim gösteriyor? Gibi sorulardan kurtulmuş olursunuz. tabii ki bu hizmeti alacağınız özel dedektiflik bürosunu özenle seçmelisiniz. İyi bir araştırmadan sonra sizin için en uygun özel dedektiflik bürosunu seçip onunla çalışmalısınız.

     HİZMETLERİMİZ

     İSTANBUL HİZMET BÖLGELERİMİZ

     HİZMET VERİLEN İLLER

     HİZMET VERİLEN ÜLKELER

     MERAK EDİLENLER