Kayıp Şahıs Araştırması

KAYIP ŞAHIS ARAŞTIRMASI

Kayıp şahıs olaylarında kişinin bulunma durumu çok zora düştüğü anda kişinin yakınları bireysel olarak aramayı bırakarak bu işi profesyonel ekiplerin yapmasını isterler. Bu nokta da akıllarına gelen ilk resmi kurum polis kayıp şubedir. Ancak bu birimin yoğunluğundan dolayı kayıpları olan kişiler özel hizmet alamazlar ve kayıtlarının bulunması ya uzun bir süre alır ya da kişi bulunana kadar başına bir çok badireler gelir. Toplumdaki kayıp olaylarının çoğalması üzerine bu konuya da el atam özel dedektiflik büroları kayıp şahıs araştırması ile arama hizmeti vererek toplamdaki büyük bir yaraya merhem olmaktadırlar.

Özel dedektiflik bürolarında alacağınız kayıp şahıs hizmeti için öncelikle yine de polis şubesine başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Resmi kaydı başlattıktan sonra ise özel dedektiflik hizmetini başlatabilirsiniz. Ancak bu hizmeti alabilmeniz için kayıp şahsın yakını yakını olmanız gerekmektedir. Yani tanımadığınız bir kişi için kayıp şahıs ilanı vererek arama başlatamazsınız.

Kayıp şahıs araması başlatılırken öncelikle sizin vermiş olduğunuz bilgiler kullanılarak bir durum raporu çıkartılır. Sonrasında ise anlattığınız bilgiler ışığında dinlenilmesi gerekli görülen diğer yakınlarda ( anne, abla, kardeş, abi olay anında orada olan bir başkası) dinlenir. Tüm bu bilgiler bir araya getirilerek arama başlatılır. Anlatılan bilgiler ışığında birisinin çocuğu kaçırdığından şüphelenilirse ya da sizin belirtmiş olduğunuz bir şüpheli var ise zan altında olan kişi fiziki, sanal ve teknik takibe alınarak incelenir. Sonrasında ise kayıp şahsın en son nerelerde görüldüğü araması yapılır. Bu kişi küçük bir çocuksa ve yanında herhangi bir teknolojik alet taşımıyorsa bu nokta da fiziki takip ve teknik takip öne çıkar.

Kayıp şahıs aramalarında söz konusu olan kişi küçük bir çocuk olduğunda öncelikli olarak anlatılan bilgiler ışığında uydu görüntüleri incelenir ve en son görüldüğü yer tespit edilir. Bu tespit sona erdiğinde ise buradan sonrasını fiziki takip ile devam ettirmektedirler. Çevrede çocuğun dış görünüşüne uygun birilerini görüp görmedikleri soruşturulur. O çevredeki hastane kayıtları incelenir. Özellikle çocuk parkları araştırılır ve gerekli olan bütün dedektiflik yetki teknikleri kullanılarak çocuğun ölü veya diri kendisine ulaşılır.

Kayıp şahıs aramalarında aranan kişinin bulunmasında sonra hemen takibi isteyen kişiye haber verilir ve aile gelene kadar çocuk güvenli bir alana alınır. Kavuşma gerçekleştikten sonra ise aile çocuk şube veya kayıp şubeye giderek çocuklarının bulunduğunu belirtmelidir. Aynı şekilde bu araştırma için izin alan özel dedektiflik bürosu da konunun kapandığı bilgisini polis kayıp şubesine bildirmek zorundadır. Kayıp şahıs araştırmasında çocuğun kaybolmasından sorumlu ya da kaçırılmasından sorumlu birileri de tespit edildiği takdirde bu durum aile ve polis kayıp şubeye açıklanmaktadır. Böylece kaçıran kişiler için toplanan deliller doğrultusunda dava açılmakda ve ceza almaları sağlanarak toplum güvenliği korunmaktadır.

Kayıp Şahıs Araştırması

KAYIP ŞAHIS ARAŞTIRMASI VE ÖZEL DEDEKTİFLİK

Yetişkin ya da çocuk fark etmez kayıp şahıs konusunda kapsamlı olarak çalışmalar yapılmakta ve ayrıntılı olarak yapılan araştırmalar sonucunda kişiler ile ilgili bilgiler elde edinilmektedir. Kayıp şahıs araştırması sonucunda kaybolan kişilerin izlerine rastlanmakta başlarına ne geldiği neden evden kaçtıkları ya da kaçırıldıkları nerede oldukları tespit edilmektedir. Kayıp şahıs araştırması kapsamında yapılan özel dedektiflik hizmetlerinden bir tanesi teknik takip diğeri sanal takip diğeri ise fiziki takip çalışmalarıdır. Yapılan bu çalışmalar kapsamında %100 sonuca ulaşılmakta ve kişiler ile ilgili olumlu ya da olumsuz bilgi elde edilmektedir. Kayıp şahıs ve kayıp çocuk konularında emniyet mensupları ile ortaklaşa yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda özel dedektiflik hizmetlerimiz kapsamında sizlere sonuç odaklı hizmet verilmekte ve sevdiklerinize ulaşmanızı sağlamaktayız.

Özel dedektiflik alanında birçok hizmet verilmektedir. Bu hizmetlerin her biri kapsamlı araştırmaların yapılmasını gerektirir ve bu araştırmalar insanların hayatlarını kolaylaştırmak bilmediklerini öğrenmelerine yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilir. Araştırmalar sonucunda insanların hayatlarını doğrudan etkileyen bir takım bilgilere ve belgeleri ulaşmaktadır. Bu şekilde gerçekleşen bir takım faaliyet ile kayıp şahıs araştırması da yapılmakta ve bu sayede birçok belge ve bilgiye ulaşılmaktadır. Kişiler özel dedektiflik hizmetleri alırken bir özel dedektif ile görüşürken çoğu zaman karamsar olurlar ve çalışma başlayana araştırmalardan sonuç alınmaya başlayana kadar kayıp şahıs araştırmasından sonuç alınamayacağını bile düşündükleri olur. Ne zaman sonuç alınmaya başlanırsa o zaman kişilerin karamsarlıkları geçer. Çoğu zaman konu çocuklardır ve bu nedenle yapılan araştırmalar çok daha hassas olarak yapılmaktadır. Kayıp şahıs araştırması konusunda yapılan araştırmalarda vakalarda ki kayıp şahısların çocuk olması nedeniyle özel dedektifler konu ile ilgili araştırma yaparken çocukların herhangi bir bağımlılığı olup olmadığı gibi konularda da araştırma yaparak derinlemesine konuyu inceler ve sonuca ulaşırlar. Bu konuda uzmanlarımız sizlere takip çalışmaları ve araştırmaları ile kesin sonuçlar ile karşılık vermektedir.

Kısacası özel dedektiflik alanında yapılan araştırmalar tamamı ile kişiye yönelik yapılıp yine kişi için özel olarak planlanan bir programla faaliyete geçilir. Kayıp şahıs araştırması kapsamında da kişilere özellikle sanal takip ve benzeri bir takım çalışmalar eşliğinde yardımcı olunur ve kayıp şahısın en son nerede bulunduğundan tutun da daha birçok bulguya ulaşılır. Özellikle de kişilerin en son görüşmüş oldukları kişiler üzerinden takip çalışmaları yapılarak hedef kişi ile ilgili en doğru bilgiler ele geçirilir ve tüm ayrıntılar tek tek incelenerek hedef kişinin yeri tespit edilir. Özel dedektifler araştırmaları ile her konuda çözüm yollarını tespit etmekte ve en doğru bilgilere ulaşmaktadır. Özel dedektiflik alanında faaliyet gösteren kişilerin özel dedektiflik faaliyetleri sayesinde kayıp şahıs araştırması konusunda başarılı oldukları ve emniyet güçlerinde de bu konuda büyük oranda fayda sağladıkları kaçınılmaz bir gerçektir. Kayıp şahıs araştırması sonucunda genel olarak birçok sonuca ulaşılmıştır. Kişilerin başına herhangi bir kötü olay gelmiş olsa bile özel dedektiflerimiz bu konuda da iz sürebilecek ve araştırma yaparak suç teşkil eden konuları tespit ederek, kimler tarafından kişiye zarar verildiği ile ilgili delilleri de toparlayarak resmi kurumlarda ve mahkemelerde haklarınızı savunmanızı sağlamaktadır.

Kayıp Şahıs Araştırması

KAYIP ŞAHIS NEDİR?

Kayıp şahıs araştırması özel dedektiflerimiz tarafından gerçekleştirilen araştırma konularından biridir. Gün geçtikçe ülkemizde ve dünya genelinde kaybolan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Çoğu zaman farklı farklı nedenlerden dolayı kişilerin kaçırılmış olduğu ve benzeri durumlara rastlanmaktadır. Kayıp şahıs araştırması yapılan; kayıp şahıs olarak adlandırılan kişiler evinden ve yerleşik olarak yaşamakta bulunduğu yerden, iş yerinden farklı amaçlar nedeni ile uzaklaşan, bulunamayan, kendisinden haber alınamayan kişilere denir. Kayıp şahıs ülkemizde de son yıllarda oldukça fazla karşılaşmış olduğumuz bir durumdur. Kayıp şahıs araştırmasına ihtiyaç duyulur ve özel dedektifler bu konuda çalışma yapar çünkü kayıp şahıs konusunda her geçen gün birçok araştırma yapılmakta televizyon programları yapılmakta emniyet mensupları farklı farklı çalışmalar yaparak kaybolan şahısları bulmaya çalışmaktadır.

Konu ile ilgili kapsamlı olarak araştırmalar yapmaktadır ve yapılan araştırmalar sonucunda genel olarak rastlamış olduğumuz konulardan bir tanesi madde bağımlılığı nedeniyle genç yaştaki kişilerin evlerinden kaçması ya da birilerine borçlanması ve bunun karşılığında kaçırılması gibi konulardır. Ayrıca rastladığımız bir diğer konuda geçmişten beri yaşanmakta olan kız kaçırma kaçırılma ya da genç bir kızın evden kaçması gibi konulardır bir diğer konuda fidye ve yanlış arkadaşlıklardan kaynaklanan kayıp şahıs vakalarıdır. Kayıp şahıs dünya genelinde yapılan araştırmalara bakıldığında çok farklı sebeplerden, sıralama ile bitmeyecek birçok farklı nedenden ötürü kişiler kaybolmakta ve kendilerinden haber alınamamaktadır. Kayıp şahıs oranları ile ilgili bahsetmiş olduğumuz gibi verilere bakıldığında; yapılan araştırmalar sonucunda ülkemizde emniyet teşkilatındaki müracaatların başında ilk sırada kaybolma ve kayıp şahıs vakaları gelmektedir.

Kayıp şahıs oranlarına bakıldığında özellikle gençlerin ve çocukların %30 madde bağımlılıklarından dolayı yüzde 25’i gönül ilişkisi ve eğlence amaçlı yüzde 15’i aile içi şiddet ve huzursuzluktan dolayı kaybolduğu gibi kalanların da çeşitli amaçlarla çocuk esirgeme yurdundan kaçma sokakta yaşama veya kaçırılma gibi olaylara maruz kalarak kaybolduğu tespit edilmektedir. Kayıp şahıs araştırması sayesinde yapılan istatistiklere bakıldığında; emniyet teşkilatımız bu konuda kapsamlı olarak çalışmalar yaptığından yapılan istatistiklere ve araştırmalara göre alınan ihbarların %98’ine bir şekilde yanıt alınmış ve çözüme ulaşılmıştır. %2’si ise halen daha yanıt beklemektedir. Kayıp şahıs olarak adlandırılan kişiler ile ilgili her geçen gün oranların artması bu vakalar ile ilgili hızla artan ortalamanın önüne geçilememesi nedeni ile; kayıp şahıs araştırması olarak adlandırılan bir takım araştırmalar özel dedektifler tarafından yapılmaktadır. Özel dedektifler bu konuda en kapsamlı araştırmaları yaparak sizlere yardımcı olmakta ve emniyet birimlerine de destek olmaktadır.

KAYIP ŞAHIS ARAŞTIRMASI VE ÖZEL DEDEKTİF

Kayıp şahıs araştırması konusunda özel dedektifler oldukça kapsamlı ve bir o kadar da ayrıntılı kesin olarak sonuca ulaşılmasını sağlayan çalışmalar yapmaktadır. Özel dedektifler tarafından bu konuda yapılan araştırmalar çoğu zaman emniyet birimleri ile de irtibat halinde olunmasını ve elde edilen bütün bulguların emniyet birimlerine de aktarılmasını gerektirebilir. Özel dedektifler kayıp şahıs araştırması ile ilgili yapmış oldukları takip çalışmalarında da birçok bulguya ulaşmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda da birçok bulguya ve hatta somut delile ulaşmaktadırlar.

Özellikle günümüzde yaygın olarak kişilerin internet üzerinden iletişim kurmaları internet üzerinden birbirleriyle haberleşmeleri sayesinde sanal takip çalışmasından da kayıp şahıs araştırması konusunda oldukça fazla yararlanılmaktadır. Sanal takip çalışmaları bu konuda ne işe yarıyor diye merak ediyorsanız? Size şöyle kısaca bahsedebiliriz yapılan takip çalışması esnasında kişinin hangi sıklıklarla kimlerle görüştüğü kimlerle en son ne konuştuğu neler paylaştığı nerelerde olabildiği ve aynı zamanda da konum bilgisi, size belirttiği bilgilerin doğru olup olmadığı gibi bir takım bilgilere ulaşılmak da ve elde edilen bu bulgular sonucunda da yapılan araştırmalara çok daha farklı yön verilerek kişilere ulaşılmaktadır.

Kayıp şahıs araştırmaları ülkemizde her geçen gün artmakta ve her geçen gün kayıp şahıs oranı çoğalmaktadır. Eğer siz de bu gibi bir durumla karşı karşıyasınız bu konuda bir hizmet almak istiyorsanız konu ile ilgili alanında uzman özel dedektifler tarafından gerçekleştirilen araştırmadan faydalanmanız yeterli olacaktır. Özel dedektifler konu ile ilgili yapılması gereken araştırmada en ince ayrıntıyı bile gözden kaçırmadan gerçekleştirilen araştırmalar sayesinde kesin ve net olarak sonuca ulaşmakta ve kişi ile ilgili tüm bilgileri elde etmektedir. Kayıp şahıs araştırması konusunda emniyet birimleri kadar sizlere bu alanda eğitimli ve donanımlı olan uzmanlarımız yani özel dedektiflik alanında faaliyet gösteren kişilerde faydalı olacaktır. Bunun nedeni ise; özel dedektiflik faaliyetlerinde hizmet vermekte olan ve araştırma yapmakta olan uzmanların her birinin eski emniyet mensubu olması veya kıdemli asker olmasıdır. Özel dedektiflerimiz bu alanda soruşturma yapabilecek donanıma sahip olmuş oldukları ve bugüne kadar kayıp şahıs vakası gibi birçok vaka ile ilgili araştırma yapmış oldukları için özel dedektifler tarafından gerçekleştirilecek olan bir kayıp şahıs araştırması her anlamda sizlere fayda sağlayacaktır.

     HİZMETLERİMİZ

     İSTANBUL HİZMET BÖLGELERİMİZ

     HİZMET VERİLEN İLLER

     HİZMET VERİLEN ÜLKELER

     MERAK EDİLENLER