DEDEKTİFLİK YASASI

Dedektiflik yasası dedektiflik mesleğinin var olduğu her ülkede bir dedektiflik yasası bulunmaktadır. Fakat bu durum ülkemizde geçerli olmamaktadır. Herhangi bir dedektiflik yasası bulunmayan ülkemizde dedektiflik çalışmaları yasal kurallar olmadan özel dedektiflik büroları tarafından gerçekleştirilmektedir. Avrupa standartlarında ülkemizde hizmet verilen bir meslek olan dedektiflik kısıtlı imkan ve olanaklara rağmen birçok başarılı işe imza atmış bulunmaktadır. Ülkemizde dedektiflik yasası için 1994 de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından hazırlanan Dedektiflik yasa tasarısı dönemin Cumhurbaşkanına sunulmuştur. Fakat dönemin Cumhurbaşkanı dedektiflik yasa tasarısının bazı maddelerini kabul etmemiş ve düzenlenmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisine geri göndermiştir. O tarihten bu yana dedektiflik yasası için bir gelişme olmamış ve dedektiflik yasası oluşturulmamıştır. Günümüzde dedektiflik ile ilgili kuruluşlar ve özel dedektiflik büroları ülkemizde bir dedektiflik yasası oluşturulması için çok fazla çaba sarf etmiştir. Fakat bir neticeye ulaşmayan bu çalışmalar bir dedektiflik yasasının oluşturulmasına yetmemiştir.

Günümüz de bir dedektiflik yasası oluşturulması için çalışmalarına devam eden özel dedektiflik büroları ve dedektif kurumları ülkemizde dedektifliğin gelişebilmesi için birçok çalışma gerçekleştirmektedir. Dedektiflik yasasının oluşturulması için bu kadar çok uğraşılmasının elbette bir sebebi bulunmaktadır. Ülkemizde bir dedektiflik yasası oluşturulduğunda dedektiflik mesleği büyük bir gelişme gösterecektir. Bu hizmeti gerçekleştiren kurumlar çalışmalarında büyük bir başarı ve istikrar elde edecektir. Bunun sebebi ise dedektiflik yasası ile dedektiflerin kavuşacağı yetki ve izinlerdir. Bu yetki ve izinler dedektiflerin çalışmalarında çok daha hızlı olmalarını sağlayacaktır. Dış ülkelerde dedektiflik yasası sayesinde polis ve asker gibi bir departmana sahip olan ülkelerde suç olayları çok kolay bir şekilde çözülebilmekte ve işlenen suç olayları büyük oranda düşüş göstermektedir. Ülkemizde oluşturulacak dedektiflik yasası ile birlikte bir dedektiflik departmanın açılması durumunda yaşanan suç olayları büyük ölçüde düşecektir. Bunun yanı sıra suç işleyen kişilerde çok kolay bir şekilde bulunabilecektir.

Oluşturulacak bir dedektiflik yasası aynı zamanda halkın bu konuda yaşadığı kaygıları da giderecektir. Dedektiflik kapsamında hizmet almak isteyen birçok kişi dedektiflik mesleğine olan güven sorunundan dolayı hizmet almamaktadır. Her meslekte olduğu gibi dedektiflik mesleğinde de işini kötüye kullanan ve haksız kazanç elde eden kişiler mevcuttur. Bu gibi kişilerin önüne geçmek ve ülkemizde dedektifliği en iyi şekilde gerçekleştirebilmek için bir dedektiflik yasası gerekmektedir. Kısıtlı imkan ve yetkilere rağmen ülkemizde büyük bir başarı ile gerçekleştirilen ve birçok kişinin talepte bulunduğu dedektiflik hizmetleri özel dedektiflik büromuzdan siz müşterilerimize profesyonel olarak sunulan bir hizmettir. Sizlerde gerçekleştirdiğimiz hizmetlerden en iyi şekilde yararlanabilir ve sorunlarınızı çözebilirsiniz.

DEDEKTİFLİK YASASI NEDEN GEREKLİDİR?

Günümüzde birçok ülke dedektiflik yasasına ve dedektiflik kanunlarına sahiptir. Dedektiflik yasası ve kanunlarına uygun şekilde hizmet veren özel dedektiflik bürolarının ve firmalarının çok daha başarılı oldukları ve çok daha fazla alanda hizmet verdikleri görülebilmektedir. Bu sebepten dolayı ülkemizde bir dedektiflik yasası oluşturulması bütün dedektif büroları için iyi olacak ve çok daha iyi şartlarda hizmet vermelerini sağlayacaktır. Dedektiflik mesleğine gönül veren kişiler ve dedektifliğin ülkemizde gelişmesini isteyen kurumlar bir dedektiflik yasası oluşturulması için birçok çaba sarf etmektedirler. Pekiyi bu kurumlar ve özel şirketler bir dedektiflik yasası oluşması için neden bu kadar çok uğraşmaktadırlar? Ülkemizde oluşturulacak bir yasa ile dedektiflik mesleğini gerçekleştiren kişiler birçok alanda sahip oldukları kısıtlı haklardan kurtularak daha çok yetki ve izne sahip olacaklardır. Yapılacak olan çalışmalarda çok önemli olan yetkiler birçok araştırmayı kısıtlamakta ve bu durum gerçekleştirilen araştırmanın süresini uzatmaktadır. Profesyonel olarak hizmet veren dedektiflik büroları bugüne kadar bu kısıtlı imkan ve çalışma alanlarına rağmen ülkemizde en iyi şekilde hizmet vermeyi başarmıştır.

Oluşturulacak bir dedektiflik yasası ile birlikte siz müşterilerimize verdiğimiz hizmetlerin kalitesi, hızı ve doğruluk payı çok daha fazla olacaktır. Dedektiflik yasası ile birlikte dedektiflik alanında faaliyet gösteren bürolar ve işletmeler bu yasa ile birlikte canlanacak ve kendilerini geliştirmek için çok daha fazla çalışma göstereceklerdir. Ülkemizde her geçen gün birçok suç işlenmekte ve kişiler özel hayatlarında yaşadıkları sorunlar ile mağdur olmaktadırlar. Özel dedektiflik büroları bu zamanlarda devreye girmekte ve herhangi bir konudan dolayı mağdur olan kişilere yardımcı olmaktadır. Dedektiflik yasası dedektiflik mesleğini gerçekleştiren kişilere birçok alanda yardımcı olacak ve birçok alanda imkan sağlayacaktır. Bu imkan ve yardımlar dedektiflik mesleğinin gelişmesini hızlandırmakla kalmayacak ve dünya standartlarında bir hizmet verilmesini sağlayacaktır. En iyi koşullarda dedektiflik hizmetinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan bu yasa dedektiflik mesleği için büyük bir önem taşımaktadır.

Birçok ülkede yürürlükte olan dedektiflik yasası dedektiflik mesleğini gerçekleştiren kişilere büyük bir yardım sağlamakta ve çok daha başarılı işler gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Dedektiflik mesleğinin en iyi şartlarda gerçekleştirilebilmesi ve suç oranlarının azalması için gerekli olan dedektiflik yasası oluşturulmalıdır. Ülkemizde bir dedektiflik yasası oluşturulması için en çok çaba gösteren dedektiflik bürolarından birisi olan özel dedektiflik büromuz ülkemizde birçok başarılı hizmet sağlamış ve dedektiflik kapsamında birçok alanda faaliyet göstermektedir. Sizlere en iyi şekilde hizmet sunabilmek ve dedektiflik mesleğini en gelişmiş bir şekilde ülkemize sunabilmek için her gün daha fazla çalışmakta ve bir dedektiflik yasası oluşturulması için çaba göstermekteyiz.

DEDEKTİFLİK YASASININ DEDEKTİFLERE SAĞLAYACAĞI İMKANLAR

Dünya üzerinde birçok ülkede dedektiflik yasası bulunmakta ve dedektiflik mesleği en iyi şekilde gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde halen bulunmayan ve uzun süredir devlet tarafından dile getirilmeyen dedektiflik yasası oluşturulduğunda dedektiflere ve dedektiflik bürolarına birçok imkan sağlanacaktır. Pekiyi bu imkanlar nelerdir? Ve dedektiflik kuruluşları dedektiflik yasası için neden bu kadar çok uğraşmaktadırlar? Öncelikle oluşturulacak bir dedektiflik yasası ile polis ve asker gibi devlet tarafından sağlanan dedektiflik departmanı kurulacaktır. Bu dedektif departmanları suç olaylarına göre adli, tıbbi ve polis dedektif olarak ayrılacak ve hizmete başlayacaklardır. Bu sayede ülkemizde işlenen ve çözülemeyen suç olayları çok hızlı ve çok başarılı bir şekilde çözüme kavuşturulacaktır. Öte yandan bu dedektif departmanı sahip olacağı yetkilerden dolayı yaptığı çalışmalarda birçok yöntemi kullanabilecek ve bu yöntemler sayesinde ulaşılmak istenilen sonuca çok kısa bir sürede ulaşılacaktır. Devlet tarafından dedektiflik departmanına sahip ülkelerin işlenen suç olaylarında ve çözülemeyen olayların çözülmesinde çok daha başarılı oldukları görülmektedir.

Bunun yanı sıra özel sektörde hizmet veren özel dedektiflik büroları çalışma alanlarında olan kısıtlamalardan kurtulacak ve daha çok yetkiye sahip bir şekilde hizmet verebilecektir. Oluşturulacak dedektiflik yasası ile birlikte birçok alanda araştırma alanlarının kısıtlılığından dolayı sorun yaşayan özel dedektiflik büroları çok rahat ve çok daha iyi bir şekilde araştırmalarını gerçekleştirebilecek ve sorunları en iyi şekilde çözülmesini sağlayacaktır. Ülkemizde yürürlüğe girecek dedektiflik yasası en çokta yasal ve gerçek olmayan dedektiflik bürolarının ortadan kaldırılmasına yarayacaktır. Ülkemizde bir yasa olmadığı için çok rahat bir şekilde sahte ve yasal olmayan dedektiflik hizmeti verilmektedir. Dedektiflik mesleğinin adını kirleten ve bu yolla haksız kazanç elde eden kişiler ve işletmeler oluşacak dedektiflik yasası ile birlikte çok kolay bir şekilde tespit edilecek ve ortadan kaldırılacaktır. Dedektiflik mesleğinin gelişmesini can-ı gönülden isteyen dedektiflik bürolarından birisi olan özel dedektiflik büromuz sizlere en iyi hizmetleri sunabilmek için sürekli olarak çalışmaktadır.

Dedektiflik yasası oluşturulması için çok uzun yıllardan bu yana uğraşan nadir özel dedektiflik bürolarından olan dedektiflik firmamız sizlerin dedektiflik kapsamında en iyi hizmetleri alabilmeniz için çalışma göstermektedir. Dedektiflik kapsamında kısıtlı imkan ve olanaklara rağmen uzun yıllardır birçok başarılı işe imza atmış özel dedektiflik büromuz dedektiflik meslek ahlakına ve dedektiflik prensiplerine uygun şekilde hizmet vermektedir. Yasal olarak gerekli tüm izin ve belgelere sahip olan özel dedektiflik büromuz sizlere bir dedektifin hizmet verebileceği her alanda profesyonel yadım ve hizmet sağlamaktadır. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan haberdar olmak ve bizlerden hizmet almak için dedektiflik büromuz ile irtibat kurabilirsiniz.

     HİZMETLERİMİZ

     İSTANBUL HİZMET BÖLGELERİMİZ

     HİZMET VERİLEN İLLER

     HİZMET VERİLEN ÜLKELER

     MERAK EDİLENLER