DEDEKTİFLİK NASIL YAPILIR?

Dedektiflik nasıl yapılır? Dedektiflik mesleği birçok ülkede gerçekleştirilen bir meslektir. Dış ülkelerde ve birçok Avrupa ülkesinde dedektiflik ile ilgili okullar ve üniversiteler bulunmaktadır. Bu okullardan ve üniversitelerden mezun olan kişiler dedektif olabilmektedirler. Ülkemizde dedektiflik nasıl yapılır? Ülkemizde sadece dedektiflik ile ilgili eğitim veren bir üniversite veya okul bulunmamaktadır. Fakat dedektiflik ile alakalı olan üniversite fakülteleri ve bölümleri mevcuttur. Dedektif olmak isteyen kişiler bu bölümlerde eğitim görerek dedektiflik mesleği için bir altyapı oluşturabilir. Dedektif olabilmek için ilk adımı bu bölümlerden mezun olarak atan kişiler daha sonrasında özel dedektiflik eğitimi veren kurumlardan eğitim almalıdırlar. Bu eğitimler dedektif olacak kişilerin uzmanlaşmak istedikleri alanlarda verilen eğitimlerdir. Yapılan çalışmalar ve bu eğitimler sonrasında hizmet verecekleri alanlarda birer profesyonel olan kişiler dedektiflik için gerekli olan belge ve sertifikaları almakta ve hayatlarına dedektif olarak ilk adımlarını atmaktadırlar.

Ülkemizde herhangi bir dedektiflik yasası ve kanunu bulunmadığı için diğer ülkelere göre çok daha zayıf bir şekilde verilen dedektiflik eğitimlerinin açığı özel dedektiflik kurumları tarafında kapatılmıştır. Bu özel dedektiflik kurumları bir çok alanda kişilere uzman dedektiflik eğitimleri vermekte ve profesyonel birer dedektif olmalarını sağlamaktadır. Dedektiflik nasıl yapılır, ülkemizde tüm bu aşamaları geçtikten sonra profesyonel bir şekilde dedektif hizmetlerini gerçekleştirmeye başlayan kişiler ülkemizde polis ve asker gibi bir dedektiflik departmanı bulunmadığı için özel dedektiflik şirketlerinde veya kişisel olarak dedektiflik hizmeti vermektedirler. Mesleğini gerçekleştirmeye başlayan kişiler profesyonel olarak dedektiflik hizmeti sunabilir ve çalışmalarına başlayabilmektedirler. Fakat dedektiflik için sadece mesleğin nasıl yapılacağını bilmek yetmemektedir. Aynı zamanda dedektiflik mesleğinin nasıl gerçekleştirileceği ve gerçekleştirilirken nelere dikkat edileceği de çok önemlidir. Dedektiflik nasıl yapılır, dedektiflik mesleğini yapan kişiler birçok meslekte olduğu gibi mesleki ahlak kurallarına ve meslek prensiplerine sahiptir. Dedektiflik mesleğini yerine getirecek kişilerinde çalışmalarında bu meslek kurallarına ve prensiplerine uymaları gerekmektedir.

Dedektiflik nasıl yapılır ve mesleki gereksinimleri nelerdir? Dedektiflik mesleğini gerçekleştirecek kişilerin öncelikle mesleki ahlak kurallarına ve mesleki prensiplerine uygun çalışma gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu mesleki kural ve prensipler ise gerçek bir dedektifin yaptığı çalışmalarda uyduğu ve dışına çıkmadığı kuralları içermektedir. Dedektifliğin en ince ayrıntısı olan meslek ahlakı ve prensipleri doğrultusunda yürütülen her çalışma büyük bir olasılıkla sonuca ulaşmakta ve başarı sağlamaktadır. Aynı zamanda dedektiflik çalışmalarında dedektifler kendilerini ilgilendiren yasal ve kanun kurallarına da uymalıdırlar. Yapılan araştırmaların ve çalışmaların kanun ve yasal yollarla yürütülmemesi takdirinde birçok sorun ortaya çıkmakta ve hem dedektifler hem müşteriler bu durumda mağdur olmaktadırlar. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalınması takdirinde araştırmalar istenilen sonuçlara ulaşamayabilir ve dedektifin meslek hayatı kötü yönde etkilenebilir.

DEDEKTİFLİKTE UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Dedektiflik nasıl yapılır? dedektiflik mesleğini gerçekleştirecek kişiler dedektiflik ile ilgili üniversitelerden mezun olduktan sonra aldıkları eğitimler ile profesyonel dedektiflik hayatlarına atılmaktadırlar. Ancak sadece okuldan mezun olmak ve dedektiflik ile ilgili eğitimleri almak dedektiflik mesleğini yerine getirebilmek için yeterli değildir. Öncelikle dedektiflik mesleğini gerçekleştirecek kişilerin araştırmacı bir kişiliğe sahip olmaları gerekmektedir. Araştırmacı bir kişiliğe sahip olan kişiler dedektiflik mesleğinde çok daha başarılı olabilmekte ve çok daha iyi çalışmalar meydana getirebilmektedir. Bunun sebebi ise dedektifliğin araştırmaya dayalı bir meslek olmasıdır. Dedektiflik nasıl yapılır, dedektiflerin çalışmalarında kendisinde bulundurması gerektiren bir diğer özellikse sabırlı olmaktır. Sabırlı bir şekilde çalışma ve araştırma gerçekleştiren dedektifler sorunları her zaman daha iyi bir şekilde çözebilmekte ve en iyi sonuca ulaşabilmektedir. Bunun yanı sıra dedektiflerin gerçekleştirdiği çalışmalarda ön yargılı olmamaları gerekmektedir. Her iki tarafa da objektif bir bakış açısıyla yaklaşması gereken özel dedektifler veya dedektif ekipleri yaptıkları çalışmalarda her zaman en iyi ve en doğru sonuca ulaşmayı hedeflemelidirler.

Dedektiflik nasıl yapılır? Dedektiflik mesleğini en iyi şekilde yerine getirebilmek için gerekli olan kurallardan ve uyulması gereken durumlardan biriside yapılan araştırmanın veya çalışmanın gizliliğidir. Çalışmanın gizliliği hem dedektifin meslek ahlakının gerektirdiği hem de dedektiflik çalışmalarında en iyi sonuca ulaşabilmek için gerekli olan bir durumdur. Yaptığı çalışmaların tümünü gizlilik içinde gerçekleştirmesi gereken dedektifler aynı gizliliği araştırmayı talep eden kişiden de beklemelidir. Bunun sebebi ise yapılacak araştırmada elde edilecek bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından öğrenilmesinin önüne geçmektir. Üçüncü şahıslar tarafından öğrenilen bu bilgiler çoğu zaman araştırmaların ve çalışmaların baltalanmasına sebep olabilmektedir. Dedektiflik nasıl yapılır? dedektiflerin araştırmalarındaki en büyük görevlerinden bir tanesi olan olayın gizliliği dedektif tarafından sağlanmalıdır. Dedektif kişi yaptığı çalışmada tüm bilgileri gizli tutmalı ve sadece araştırmayı talep eden kişiyle paylaşmalıdır. Araştırmalar sonuçlanana kadar iki kişinin arasında bir sır gibi saklanması gereken bu bilgiler en doğru sonuca ulaşabilmek için uyulması gereken bir kuraldır.

Dedektiflik nasıl yapılır? nelere uyulmalıdır? Dedektiflerin gerçekleştirdikleri çalışmalarda mesleki ahlak kurallarına ve mesleki prensiplerine uymaları gerekmektedir. Mesleki ahlak kurallarına ve mesleki prensiplere uygun olarak gerçekleştirilen çalışmalarda dedektif kişiler daha başarılı ve daha doğru sonuçlar elde edebilmektedir. İyi ve başarılı bir dedektiflik çalışması mesleki kurallara uyularak ve yasal kanunları çiğnemeden yapılan çalışmalardır. Dedektiflik nasıl yapılır, kapsamında verdiğimiz bu hizmetlerde tüm bu yasa ve kanunlara bütün çalışmalarımızda uymaktayız. Gerçekleştirdiğimiz doğru ve yasal dedektiflik hizmetinden sizlerde yararlanmak için dedektiflik büromuz ile iletişime geçebilir ve en iyi şekilde yardım alabilirsiniz.

DEDEKTİFLİK ÇALIŞMALARIMIZ

Dedektiflik nasıl yapılır? Dedektiflik büromuz çalışmalarında neler yapar? Dedektiflik kapsamında verdiğimiz hizmetlerde bugüne kadar birçok müşterimizin memnuniyetini sağlamış bulunmakta ve birçok alanda müşterilerimize hizmet sağlamaktadır. Dedektiflik gerçekleştirilmesi zor meslek gruplarının arasında bulunan ve birçok nitelik gerektiren bir meslektir. Bu sebepten dolayı araştırma yapılacak konular uzman kişiler tarafından çalışılması gereken konulardır. Gerçekleştirilen çalışmalarda özel dedektiflik büromuz ve özel dedektiflik ekiplerimiz üstün performans ve hizmet göstermektedir. Dedektiflik nasıl yapılır, Özel dedektiflik büromuz öncelikle müşterimizin araştırma talep ettiği konunun bir art niyet veya kötü amaç içerip içermediğini öğrenmektedir. Kötü amaç ve art niyet içermeyen bütün çalışmalarda kapsamlı olarak müşterilerine hizmet sunan özel dedektiflik büromuz yasal olarak sorun teşkil eden ve kötü amaç içeren hiçbir çalışmayı gerçekleştirmemekte ve müşterilere hizmet sunmamaktadır. Eğer yapılacak olan araştırma herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa özel dedektif ekiplerimiz sizlerin sorunlarını çözebilmek adına bir toplantı düzenleyeceklerdir.

Bu toplantıda talep ettiğiniz araştırma esnasında neler yapılacağı ve hangi konulara dikkat edileceğini belirleyen özel dedektif ekiplerimiz yapılacak araştırma hakkında detaylı plan ve program yapmaktadırlar. Dedektiflik nasıl yapılır, özel dedektif ekiplerimiz yapılan bu plan ve programlarda siz müşterilerimiz için gerçekleştireceği çalışmalarda en iyi hizmeti sunabilmeyi ve en doğru sonuca ulaşabilmeyi planlarlar. Yaptıkları araştırmalarda bu plan ve programın dışına çıkmayan özel dedektiflik büromuz en hızlı ve en doğru sonuca ulaşmaktadır. Yapılan araştırmaların yasal olarak bir sorun teşkil etmesi de dedektiflerin hizmet vermesini engelleyen durumlardan birisidir. Dedektiflik nasıl yapılır, özel dedektiflik büromuz gerçekleştirecekleri çalışmaların herhangi bir yasal sorun içermesi durumunda asla hizmet gerçekleştirmemekte ve asla böyle bir talepte bulunulmasını doğru karşılamamaktadır. En iyi dedektiflik hizmetini sizlere sunabilmek için çalışmalarında tüm yasal ve hukuk kurallarına uygun çalışma yürüten özel dedektiflik büromuz iyi bir dedektiflik araştırmasının nasıl yapılacağına dair örnek bir çalışma sergilemektedir.

Dedektiflik nasıl yapılır, Dedektiflik çalışmalarımızda siz müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerde dedektifliğin gerektirdiği bütün kurallara uymakta ve bütün bu kurallar kapsamında çalışmalarımızı yönetiyoruz. Profesyonel dedektiflik nasıl yapılır? sorusuna cevap niteliğinde çalışmalar gerçekleştiren özel dedektiflik büromuz sizler için gerçekleştirdiği çalışmalarda en iyi hizmeti sunabilmek için günlerce çalışmaktadır. Dedektiflik bürosu olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda dedektiflik meslek ahlakına ve dedektiflik prensiplerine uygun olarak çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Sizlerde profesyonel bir dedektiflik hizmetine ihtiyaç duyuyor ve nereye başvuracağınızı bilmiyorsanız dedektiflik büromuz ile iletişime geçerek bir dedektifin hizmet verebileceği her alanda verdiğimiz hizmetlerden faydalanabilir ve sorunlarınızı profesyonel dedektif ekiplerimizle birlikte çözebilirsiniz.

     HİZMETLERİMİZ

     İSTANBUL HİZMET BÖLGELERİMİZ

     HİZMET VERİLEN İLLER

     HİZMET VERİLEN ÜLKELER

     MERAK EDİLENLER