Boşanma Davaları İçin Delil Toplama

BOŞANMA DAVALARI İÇİN DELİL TOPLAMA

Boşanma davaları için delil toplama oldukça zor, zahmetli ve süreç gerektiren bir eylem olduğu için genellikle boşanmak üzere olan eşler delil toplamaktan yorulurlar. Bu yüzden de bu iş boşanmak için başvurdukları avukatlarına kalır. Ancak avukatlık büroları da daha çok daha alabilmek ve daha çok davaya bakabilmek için delil toplamaktan ziyade eldeki verilerle mahkemenin son bulmasını beklemektedirler. Bu da boşanmak isteyen çiftlerin uzun yıllar mahkemelerde sürünmelerine neden olmaktadır. Bu yüzden boşanma davaları için delil toplama eylemini daha hızlı gerçekleştirebilmek için özel dedektiflik büroları kurulmuştur ve oldukça da başarılı hizmetler vermektedirler. Hızla toplanan deliller sayesinde boşanma aşamasında olan çiftler daha çabuk sonuca ulaşabilmektedirler.

Boşanma davaları için delil toplama işlemi için ise özel dedektiflik büroları nasıl bir çaba sarf etmekte ve neler yapmaktalar birlikte inceleyelim. Öncelikle boşanma davasının çekişmeli bir dava olması gerekir ki bu çekişmede her iki tarafa da delil gereksin. Çekişmeli davaya örnek olarak ise taraflardan birinin diğerini aldattığını, zan aldında olan kişinin ise bunu yalanladığını gösterebiliriz. Böyle bir durumda iddiada bulunan tarafın belgelerle iddiasını kanıtlaması gerekmektedir ki bu noktada da özel dedektiflik büroları takibe başlamaktadır. Takibin başladığı an sadece konu hakkındaki belgeler ve deliller toplanır diğer konular takip altına alınmaz. Yani siz boşanmak istediğiniz eşinizin sizden saklamış olduğu bir mali geliri ya da mal varlığının olup olmadığını takip altına aldırarak öğrenemezsiniz böyle bir durumda. Bunu öğrenmek isterseniz takip edilecek olan konunun bu olması gerekmektedir.

Boşanma davaları için delil toplama işlemi sizin için aldatmadan çok daha karışık bir durum içeriyorsa bunun içinde yine özel dedektiflik bürolarını tercih edebilirsiniz. Örneğin suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürmeye meyilli birisidir ve sizde onunla bu hayatı paylaşmak istemiyor olabilirsiniz. Ancak işlemiş olduğu suçları takip edecek kadar derin bir araştırma imkanınız yoksa yine özel dedektiflik firmaları imdadınıza yetişmektedir. Kişinin karışmış olduğu suçlar derin suçlar bile olsa kişi takip edilmekte ve gerekli olan bütün belge ve deliller toplanmaktadır. Tüm bu toplanan deliller ise mahkeme de yasal olarak kullanılabilmektedir.

Özellikle de delil yetersizliğinden dolayı düşen davalarda boşanma davaları için delil toplama oldukça önem arz etmektedir. Ancak bu nokta da öncesinde bir özel dedektiflik bürosuna başvurup düşen davanız için delil toplayamamaktasınız. Özel dedektiflik bürolarından yardım alabilmeniz için davanızın yeniden işleme konulması gerekmektedir. Süreç başladığı anda ise dedektiflik bürosuna başvurabilirsiniz. Ancak başvurmadan önce bu bürolarda başka hangi hizmetlerin sunulmakta olduğunu gözden geçirmenizde fayda var. Çünkü ne kadar çok özellik var ise sizin talep etmiş olduğunuz boşanma davaları için delil toplama işlemi de o kadar ayrıntılı ve kısa sürede hazır hale gelmiş olacaktır. Talep edilen ücret için ise kısa bir piyasa araştırması yapmanız ve piyasa ortalamasını baz alarak bütçenize en uygun dedektiflik bürosunu tercih etmenizde fayda var.

Boşanma Davaları İçin Delil Toplama

BOŞANMA DAVALARINDA ÖZEL DEDEKTİF

Özel dedektifler her alanda olduğu gibi boşanma davalarında da kontrolü eline alan alanında uzman kişiler tarafından çalışılan bir araştırmadır. Boşanma davaları için delil toplama, araştırma ve boşanma davası süresince delil toplamak için eş takibi yapan özel dedektiflerimiz diğer alanlardaki araştırmalarında gösterdiği başarıları boşanma davalarında da göstermektedir. Boşanma davaları ülkemizde son yıllarda çok fazla yaşanmakta olup bir çok sebepten dolayı çıkabilmektedir. Zina(aldatılma), aile içi şiddet, şiddetli geçimsizlik, aile bireyinin işlediği bir suçtan ötürü açılabilen boşanma davaları ülkemizde çok sık görülmektedir. Bu kapsamda boşanma davaları için delil toplama hizmetini araştıran, kişilerin neler yapması gerektiğini açıklayan ve bu konular kapsamında herhangi bir delil bulunmayan durumlar için delil toplayan özel dedektiflerimiz çalışmalarını her alanda olduğu gibi titizlik ve gizlilik içinde yürütmektedir. Boşanma davalarının seyri sırasında genellikle delil eksikliği yüzünden başvurulan özel dedektiflerimiz yaptığı kapsamlı araştırmalar sonucunda kişilere istedikleri delilleri sunmaktadır.

Bunu genellikle eş takibi araştırmasıyla doğru orantıda yürüten özel dedektiflerimiz eşinizin akıllı cep telefonu, bilgisayar veya varsa kullandığı tablet gibi teknolojik cihazların takibini sağlayarak ve dışarıda fiziki takibini sürdürerek gerekli bilgileri toplamaktadır. Bu araştırma boyuna eşinizin sanal ortamda neler yaptığın da görebileceğiniz gibi anlık olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Eşinizin telefon görüşmeleri, telefon mesajlaşmaları, ses kayıtları, görüntüleri, videoları ve sosyal medya hesabında konuştuğu kişiler ve hareketlerini de takip edebilme imkanı dedektiflerimiz tarafından sizlere sunulmaktadır. Dedektiflerimiz gerekli delilleri toplayana kadar araştırmalarını sürdürmekte ve bu delillerin kesin ve doğru deliller olduğuna kanaat getirene kadar araştırmalarına devam etmektedir. Araştırma boyunca topladığı delilleri bir belge haline getirerek sizin için hazırlayan özel dedektiflerimiz boşanma davalası için delil toplama konusunda sizlerin lehine sunabilmek için hazır bir halde bu delilleri saklamaktadır. Günümüzde en çok aldatılma ve benzeri durumlardan ortaya çıkan boşanma davalarında dedektiflerimiz bugüne kadar büyük bir başarı sergilemiştir.

Boşanma davalarında özel dedektiflik faktörü bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da araştırmacı, titiz ve gizlilik içeren bir şekilde araştırmalarını sürdürmektedir. Yapılan araştırmaların herhangi bir üçüncü şahıs tarafından öğrenilmesi kötü sonuçlar doğuracağı gibi hakkında araştırma yapılan kişinin de öğrenmesine sebep olabilir. Bu durum sizi haklı durumdan haksız duruma düşüreceği gibi özel hayat ve özgürlük haklarının ihlali gereği ceza almanıza da yol açabilir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için profesyonel olarak dedektiflik hizmeti veren ve gerekli yasal belgelere sahip dedektiflik büroları ile çalışmak sizleri için en faydalı yöntem olacaktır.

 

BOŞANMA DAVASI NEDİR?

Boşanma davası nedir? evli olan kişilerin şiddetli geçimsizlik, aldatılma, aile içi şiddet ve güvensizlik gibi sebeplerden ortaya çıkan tartışmalar sonucu kişilerin yasal olarak birbirlerinden ayrılıp evliliklerini sonlandıran bir davadır. Boşanma davası sürecinde kişiler çift taraflı anlaşarak boşanabileceği gibi tek taraflı davalarda davayı açan kişiler boşanmak istedikleri sebeplere delil göstermektedir. Bir çok boşanma davası delil yetersizliği yüzünden düşmektedir. Ülkemizde internet ve sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla özellikle genç kişilerin evliliklerinin çok uzun sürmediği ve birbirlerini çok iyi tanımadan evlendikleri için kısa zamanda ayrıldıkları görülmektedir. Peki bu durumlarla karşılaşmamak için neler yapılmalıdır? Birbirlerini yeterince tanımadan evlenen kişiler evlilikten sonra eşlerinin bazı bilmediklerini yönlerini görürler ve bu hoşlarına gitmez. Evlilik çok güzel bir olay olduğu gibi bir o kadar ciddi bir durumdur. Evleneceğiniz kişi hakkında evlenmeden önce evlilik öncesi araştırmasına başvurarak evleneceğiniz kişi hakkında bilmediğiniz şeyleri öğrenebilir ve daha net bir karara varabilirsiniz.

Evlilikler ülkemizde genellikle kişilerin birbirlerini iyi tanımamalarından kaynaklanan şiddetli geçimsizlik ve aldatılma olaylarından dolayı sonlandırılmaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında ve kişiler eşlerinden boşanmak istediğinde evlilik sadakatini çiğneyen eşlerine boşanma davası açabilirler. Ancak bu dava anlaşmalı boşanma olmadığı takdirde kişiler boşanmak istedikleri sebeple ilgili mahkemeye delil sunmak zorundadırlar. Delil elde etmenin zor olduğu konularda özel dedektiflik büromuzun verdiği hizmetlerden olan boşanma davaları için delil toplama hizmetinden yararlanarak eşinizi yasal kurallar dahilinde takibe alan özel dedektiflerimiz konu ile alakalı delilleri toplayana kadar eşinizin takibini sürdürmektedir. Özel dedektiflerimiz haklı olduğunuz konularda hakkınızı sonuna kadar savunarak gerçekleştirdiği bu araştırmaları titiz ve gizlilik içeren bir şekilde yapmaktadır. Dava süresince eşinizin bu durumdan haberdar olması ve temkinli davranma ihtimalini göz önünde bulunduran dedektifler araştırma süresince elde edilen bilgileri sizin dışınızda kimse ile paylaşmamaktadır.

Boşanma davaları için delil toplama her geçen yıl ülkemizde artış göstermektedir. Boşanmak isteyen kişiler genellikle evliliklerinin erken safhalarında boşanmaya gittiği görülmektedir. Birbirlerinden şüphe duyan eşlerin şüpheleri zamanla tartışmalara dönmektedir. Eşinizle polemiğe girmeden neler yaptığını öğrenmenizin bir yolu da özel dedektif çalışanları sağladığı eş takibi hizmetidir. Eş takibi kapsamında özel dedektiflerimiz eşinizi fiziki ve sanal ortamlarda takibe alarak gün içinde neler yaptığını anlık olarak öğrenmenizi sağlamaktadır. Özel dedektiflerimiz tarafından gerçekleştirilen bu araştırmalarda elde edeceğiniz bilgiler kafanızdaki şüpheli soruları yanıtlayabilir veya varsa herhangi bir aldatılma olayını gün ışığına çıkarıp deliller toplayarak size deliller sunar. Çok hassas bir konu olan bu olayda dedektiflerimiz emin olduklarına karar verene kadar araştırmalarına devam ederek sizlere her zaman doğru bilgileri aktarmayı hedefler.

Boşanma Davaları İçin Delil Toplama

BOŞANMA DAVASI SEBEPLERİ NELERDİR?

Boşanma davasının sebepleri kişilerden kişiye değişiklik gösterebileceği gibi ülkemizde en çok yaşanan durum aldatılma ve geçimsizlik üzerine açılan davalardır. Günümüzde internet ve sanal ortamın yeni kişilerle tanışma imkanı sağlamasından kaynaklanan bir çok aldatma ve boşanma davası görülmüştür. Bunun yanı sıra boşanma davası sebepleri için örnek verecek olursak aile içi şiddet, şiddetli geçimsizlik, aldatılma ve maddi anlaşmazlıklar sebep gösterebilir. Ülkemizde örnek verdiğimiz durumların neredeyse hepsinden kaynaklanan boşanma davaları görülmektedir. Bunun yanı sıra boşanmaların asıl sebebi evlilik öncesinden kaynaklanmaktadır. Kişilerin birbirlerini yeterince tanımamaları ve birbirleri hakkında yeteri kadar araştırma yapmamaları boşanma davalarına sebep olarak gösterilebilir. Özellikle genç yaşta evlenen kişilerin birbirlerini çok tanımadan gerçekleştirdiği evlilikler genellikle evliliğin ilk yıllarından sonra boşanma ile sonuçlanmaktadır. Kişilerin birbirlerini tanımaları için özel dedektiflik büromuz tarafından verdiğimiz evlilik öncesi araştırması sayesinde evleneceğiniz kişiler hakkında gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Kişilerin birbirlerini iyi tanımadan gerçekleştirdiği evliliklerin yanı sıra ülkemizde gerçekleşen bir çok boşanma davasında kişilerin aldatılmaya yönelik sebeplerden dolayı ayrılmak istediği görülmektedir. Aile değerine ve eşine evlilik süresince sadık kalınması yasasına karşı gelen bir durum olan aldatma maalesef ülkemizde en çok yaşanan ayrılık sebeplerinden birisidir. Bu gibi davalarda delil çok önemli olduğu için mahkemelere delil sunulması gerekmektedir. Kişiler tek başlarına veya sadece avukatları ile birlikte mahkemeye aldatıldığına dair belge sunamayacağı için genellikle özel dedektiflik büromuz tarafından verilen boşanma davası için delil toplama yöntemine başvururlar. Bu yöntemde özel dedektiflerimiz gerçekleştirdiği araştırmalar kapsamında aldatıldığından şüphelenen kişinin eşini sanal ve fiziki takibe alarak gereken delilleri toplayana kadar araştırmaya ve takibe devam eder. Gerekli bilgileri toplayan özel dedektif elde ettiği bilgileri ve delilleri lehinize sunmak için bir belge hazırlar ve boşanma davasında mahkemeye sizin adınıza sunar.

Evlilik çoğu kişiye göre insanı en mutlu eden şeylerden birisidir. Fakat bu mutluluğunuzun zaman içinde size dert olmaması için evleneceğiniz kişiyi iyi tanımak size çok yardımcı olacaktır. Evleneceğiniz kişi hakkında gerekli araştırmaları yapmadan evlenmemeli ve aceleci olmamalısınız. Yapılan araştırmalar da çoğu boşanma sebebinin kişiler arasındaki uyuşmazlıktan çıktığı görülmüştür. Evleneceğiniz kişi ile aranızdaki uyumun iyi olup olmadığına dikkat etmeli ve sorunlara karşı yapıcı veya yıkıcı bir yaklaşım sergilediğini bilmeniz gerekmektedir. Boşanma davaları yüzünden küçük yaşta annesinden veya babasından ayrı kalan bir çok çocuk bulunmaktadır. Bu duruma maruz kalan çocuklar ilerleyen yaşlarda sıkıntılar çekmektedir. Kişilerin boşanma kararı almadan önce çocuklarını ve ailelerinin geleceğini göz önüne bulundurmaları gerekmektedir.

     HİZMETLERİMİZ

     İSTANBUL HİZMET BÖLGELERİMİZ

     HİZMET VERİLEN İLLER

     HİZMET VERİLEN ÜLKELER

     MERAK EDİLENLER