Borçlu Tespiti

BORÇLU TESPİTİ

En yakın arkadaşınıza ev almak için banka kredisi çekerken kefil oldunuz ve arkadaşınız tüm borçlarını sizin üzerinize yıkıp ortadan kayıp mı oldu? Ya da büyük bir kurumsal firmaya iş yaptınız ama paranızı alamadığınız için üstüne üslük borçlu olan kişinin kayıplara karışmasından dolayı ekonomik sıkıntıda mısınız? Ya da sizi işe alma vaadiyle kandırıp borç batağında olan bir firmayı üzerinize yapıp kaçtılar mı? Özel dedektiflik borçlu tespiti hizmeti bu ve buna benzer birçok vaka ile her gün karşılaşmakta ve mağdurların mağduriyetlerini giderebilmek için gece gündüz takip yapmaktadırlar.

Borçlu tespiti için önemli olan en büyük etmen teknik takibin doğru yapılmasıdır. Peki bu ne demek? Borçlu olan kişi borcundan dolayı saklanmaktadır ve saklandığı içinde bulunması güçlenmektedir. Ancak şunu unutmayın ki attığı her adımda arkasında bir ayak izi bırakmaktadır. Örneğin geçtiği yollardaki mobese kameralarının takibi büyük bir önem taşımaktadır. Ayrıca cebinde taşımakta olduğu banka kartı ya da kredi kartını muhakkak bir yerlerde kullanacak bu da teknik takip ile kişinin hangi bankayı ya da hangi bankamatiği kullandığını göstererek bize genel olarak bir coğrafi alan çizecektir.

Borçlu tespiti için fiziki tespit de oldukça önem arz etmektedir. Kişi her ne kadar bir kaçak olursa olsun muhakkak bir insandır ve sevdikleriyle görüşmek ve iletişim halinde olmak isteyecektir. Bu yüzden fiziki takip ile kişi ile bağı olan adres ve kimliklerde takip altına alınır ki böylece herhangi bir buluşma ya da görüşme durumunda kaçak olan kişinin tespiti yapılabilsin. Ayrıca yakınlarının telefonları dinleme altına alınarak herhangi bir telefon görüşmesinin yapılıp yapılmadığı görüşmenin içeriğinde neler olduğu ve görüşme anında şu an hangi adreste ikamet ettiğine dair bilgi bulundurup bulundurmadığı dikkate alınarak titizlikle incelenir.

Borçlu tespiti esnasında kullanılan bu üç ana yöntem en kısa zamanda kayıp kişinin nerede olduğu hakkında bize bir bilgi verecektir. Elde bulunan son adresle birlikte fiziki takip devam edecek ve kişinin görüldüğü son adresteki alanda kişi araştırmasına çıkılacaktır. Bu ne demek? Örneğin kişinin dün gece Kadıköy Göztepe Marmara üniversitesi civarında olduğu bilinmektedir. Ertesi sabah oraya gidilerek civardaki mobeseler gözlemlenirken market, cami, kafe, eczane gibi kişinin girip çıkabileceği yerler gözlem altında tutulur.

Son olarak ise borçlu tespiti için kişinin bulunduğu konum tespit edildikten sonra müşteriye haber verilir ve olay yerine polis ve müşteri gelene kadar borçlu takibi yapılmaya devam edilir. Kişi bulunup talep edilen hizmet tamamlandıktan sonra ise yapılan hizmete bağlı olarak bir fatura çıkartılır ve belgelerle birlikte müşteriye sunulur. Borçlu tespiti için ödeme alındıktan sonra ise müşteriye ödemenin alındığına dair bir fatura kesilir ve bundan sonra takip altına alınmış olan kişiye dair herhangi bir araştırmada bulunulmaz.

Borçlu Tespiti

BORÇLU TESPİTİ NEDİR?

Borçlu tespiti nedir sorusunun yanıtını bir dedektiflik firmasının sunmuş olduğu hizmetler kapsamında açıklayacak olursak eğer borçlu olan kişi yada kurumun kime ne kadar borcu olduğunu tespit etmek ve bu tespitler ışığında borç sahibi kişi veya kurumların yerini bularak borçların kendisinden tahsil edilmesini sağlamak olarak verebiliriz. Bu bağlamda alacağı olan bir kişi veya kurum sahibi olarak yapmış olduğumuz açıklama dikkatinizi çektiyse eğer makalemizi okumaya devam edebilir hatta makalemizin sonunda bu hizmeti almak için bir dedektiflik bürosu arayışına girebilirsiniz.

Borçlu tespiti nedir sorusu kapsamında özel dedektiflik bürolarının sunmuş olduğu ilk hizmet tedbir amaçlıdır. Peki bu ne demek? Özel bir firma olarak yüklü miktarla alacağınız olan bir anlaşma imzalamak üzeresiniz. Peki anlaşma yapmak üzere olduğunuz firmanın borçlu olduğunu ve diğer firmalara ödeme yapmadığından haberiniz var mı? İşte bu soruların yanıtını bulan özel dedektiflik firmaları sizler için karşı taraf hakkında kısa bir araştırma yapmakta ve firmanın güvenilirliğini sorgulamaktadır. Herhangi bir borç tespitine ulaşılmadığı takdirde gönül rahatlığı ile bir anlaşma imzalayabilirsiniz. Ancak kişi piyasaya bir çok borç bırakarak kaçmış ise mağdurlardan biri de siz olmak istemiyorsanız imzayı atmasanız iyi olur.

Borçlu tespiti nedir sorusuna dedektiflerin ağzından verebileceğimiz bir diğer yanıt da size borç bırakarak kaçıp giden ya da sahte beyanla iflasını duyuran ancak sektörde olmaya devam eden firmaları tespit etmek ve borcunuzu tahsil etme noktasında gerekli olan bütün yasal dökümanları toplamaktır olabilir. Bu noktada dedektiflik ofislerinin size sunmuş olduğu hizmetler arasında variyet bilgisi araştırması yer almaktadır. Bu araştırma da size borcu olan kişinin mal varlığı dedektiflere ait yöntemlerle araştırılır. Sonrasında ise bu durum size rapor edilir tahsil edilme yolları araştırılır. Yine aynı şekilde borçlu kişinin borcunu ödememek için herhangi bir mal devrinde bulunup bulunmadığı araştırılır. Tüm bunları yaparken kişinin T.C. bilgileri kullanılır ki herhangi bir isim karışıklığı meydan gelmesin.

Borçlu tespiti nedir sorusuna cevap niteliğinde olabilecek bir diğer özel dedektiflik çalışması ise borçlu hakkında sadece mal varlığı araştırmasının değil aynı zamanda da fiziki araştırmanın yapılıyor olmasıdır. Yani kşi en son kiminle nerede görülmüş, en son nerede harcama ya da yatırım yapmış an be an tespit edilir. Tüm bunlar bir durum raporu haline getirilir ve sonrasında da analize alınarak kişi teknik takip ve sanal takip uygulamasına tabi tutulur. Bu uygulama ile borçlunun yakını olabilecek şüpheliler dinleme altına alınır ve konuşmalardaki detaylardan kişinin adres bilgisine ulaşır. Bu adres bilgisi öncesinden bir teknik takiple teyit edilir ( mobese incelemeleri, uçak bileti ya da otobüs kayıtları, plaka sorgulama vb.) Yapılan teyitin ardından kişinin konumu fiziki takiple yeniden belirlenir ve bulunan adres sorgulaması doğru olduğu takdirde takip altına alan kişiye ve kurumlara haber verilir. Bu noktadan sonrasında ise müşterinin talebi dikkate alınır. Takibin devam etmesi isteniyorsa takip devam eder, bitirilmesi talep ediliyorsa bitirilir.

BORÇLU TESPİTİ VE ARAŞTIRMASI NEDİR?

Borçlu tespiti ve araştırması kişisel veya kurumsal bir işletme veya tek bir şahsa ait borcu bulunan bir kişinin ödemelerini yapmadan ortalıktan kaybolması durumunda yapılan bir araştırmadır. Borçlu tespiti araştırması esnasında adres tespiti gibi araştırmalar doğru orantıda yönetilip kişilerin konumu belirlenmektedir. Borçlu tespiti araştırmalarının gerçekleştirilebilmesi için sizlerden alınan bilgiler doğrultusunda hareket edilmeli ve sizden alınacak her bilgi bize bir yardım niteliği içermektedir. Bu bilgiler sayesinde araştırma yapmak için işe başlayan özel dedektiflerimiz teknolojinin yardımı ile birlikte gerçekleştirdiği araştırmalar kapsamında borçlu kişinin adresini tespit ettikten sonra kişiyi yakın takibe alan özel dedektiflerimiz kişi hakkında deliller toplayarak konumunu net bir şekilde öğrendikten sonra sizlere bildirmektedir. Bu noktadan sonra borçlu kişi hakkında dava açıp ikametgah ettiği yeri gerekli birimler ile paylaştıktan sonra tek yapmanız gereken kişinin borcunu ödemesini beklemek olacaktır. Günümüzde bir çok işletme ve kişinin mağdur olduğu bir konu olan borçlu kişilere ulaşılamaması özel dedektiflik büromuz sayesinde dert olmaktan çıkıyor.

Borçlu kişinin yasal olarak herhangi bir ikametgah değişikliği uygulamadan kaldığı adresi değiştirmesi borçlu kişiden ödeme almak için icra davası açtığınızda bile adresi güncel olmadığı için ödeme almanız mümkün olmayacaktır. Özel dedektiflik büromuz bu ve buna benzer durumlarla karşı karşıya kalan kişilere profesyonel dedektif ekibiyle birlikte sizlere yardım etmektedir. Borçlu kişilerin ikametgah adresini güncellememesi bir suç olduğu gibi borcunu zamanında ödememesi de ekstra bir suçtur. Borcunu zamanında ödemeden veya ödeme zamanını geçiren kişilerden zamanında ödeme yapmadığı için yasal olarak gecikme ücreti alma hakkınız vardır. Borçlu kişilere karşı işlem ve yaptırım uygulanabilmesi için borcu olduğuna dair bir belge gerekmektedir. Hiçbir geçerli belge olmadan veya kişinin size borcu olduğuna dair bir imzalı anlaşma olmadan kişiden ödeme almanız maalesef yasal olarak mümkün değildir.

Taksit veya senetle satılan ürün veya hizmetler mutlaka kayıt altına alınarak gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde geçerli hiçbir belge olmadığı için kişi size hukuksal olarak borçlu gözükmeyeceği kendi isteğiyle size ödeme yapmadığı takdirde bir ödeme almanız pekte mümkün olmayacaktır. Fakat yasal kurallar içinde borç sözleşmeniz var ise ve kişiye ulaşamıyorsanız özel dedektiflik büromuzun borçlu tespiti araştırması kapsamında gerçekleştirdiği araştırmalar sayesinde kişiyi çok kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz. Alanında uzman olan dedektif çalışanlarımızın verdiği bu hizmet sayesinde size borçlu olan kişilerden ödemelerinizi güvenli yollarla alabilirsiniz.

Borçlu Tespiti

BORÇLU TESPİTİ NEDEN YAPILIR?

Borçlu tespiti neden yapılır? borçlu tespiti alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen kapsamlı araştırma ve çalışmalar gerektiren bir iş olmakla birlikte borçlu tespiti yapılabilmesi için kullanılması gerekli olan teknolojik cihazları kullanma konusunda da uzman kişiler gereklidir. Polis ve savcılık gibi ilgili kurumların borçlu tespiti yapmak için sürdürdüğü çalışmaları bazen çok yavaş bir şekilde ilerleyebilmektedir. Size borcu olan kişileri bulmak için hizmet veren özel dedektiflik büromuz sizinle kişisel olarak ilgilenen özel dedektiflerimizi hizmetinize sunmaktadır. Borçlu tespiti konusunda uzman olan dedektiflerimiz kullandıkları ekipmanlar ile birlikte yaptığı çalışmalarda kişinin adres tespitini gerçekleştirerek borçlu kişiyi bulmaktadır. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra ve bu araştırmaların sonucundan emin olunduktan sonra kişiden borcunuzu alabilmeniz için gerekli olan tüm bilgiler sizlere aktarılmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda yasal yollar ile borçlu kişiden borcunuzu cezası ile birlikte temin edebilirsiniz.

Yasal ve hukuksal yönden haklı olduğunuz durumlarda dedektiflerimizin yardımı ile birlikte çok kolay bir şekilde paranızı alabilirsiniz. Fakat resmi evraklarla belgelendirilmemiş (senet, anlaşma, sözleşme) durumlarda yasal olarak kişinin size bir borcu gözükmeyeceği için kişiden paranızı almak çok zor olabilir. Yasal kurallar çerçevesinde hizmet veren özel dedektiflik büromuz bugüne kadar verdiği bir çok hizmete başarılı bir şekilde imza atmıştır. Borçlu kişilerin tespitini kolay bir şekilde gerçekleştirebilen dedektiflerimiz sizlerin mağduriyetini gidermek için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadır. Günümüzde bir çok kişinin sorun yaşadığı durumlardan birisi olan borçlu kişilerin kayıplara karışması kurumsal ve özel şirketler dahil olmak üzere yaşadıkları bir sorundur. Borçlu tespiti üzerine çalışan dedektiflerimiz kişi hakkında topladığı en ince ayrıntıları tek tek bir araya getirerek ortaya kişiye ulaşılabilecek bir şekilde sonuç çıkarmaktadır. Yasal olarak haklı olduğunuz konularda hakkınızı kazanmayı sağlayan özel dedektiflerimizin verdiği profesyonel hizmetten faydalanabilirsiniz.

BORÇLU TESPİTİ HANGİ DURUMLARDA YAPILIR?

Borçlu tespiti araştırması ilgili kurumların yetersiz kaldığı durumlarda tarafımızca verilen bir hizmettir. Gerekli kurumların zaman zaman yaşadıkları yoğunluk ve kişi hakkında yetersiz bilgi sahibi olmalarından dolayı çok uzun sürebilen borçlu tespiti konusunda özel dedektif büromuzdan yardım alarak borçlu kişiye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu işlemi hızlı gerçekleştirmemizin sebebi ise borçlu tespiti alanında uzman dedektiflere sahip olmamız ve borçlu kişinin tespiti konusunda çalışan dedektif çalışanlarının sadece sizinle çalışacak olmasıdır. Bunun yanı sıra uzman dedektiflerimizin çalışmaları sırasında kullandıkları teknik ekipmanlar ve cihazlar araştırmaların süresini kısaltmaktadır. Sizde borçlu kişiye ulaşamıyor ve mağdur oluyorsanız özel dedektiflik büromuzdan yardım alabilirsiniz.

     HİZMETLERİMİZ

     İSTANBUL HİZMET BÖLGELERİMİZ

     HİZMET VERİLEN İLLER

     HİZMET VERİLEN ÜLKELER

     MERAK EDİLENLER